Кіровоградщина: раритетні картини із Львівського музею було знайдено серед мотлоху (ФОТО)

logo
25684_kirovogradwina_raritetni_kartini_iz_lvivs.jpeg


Сьогодні, 22 вересня, у обласному художньому музеї було презентовано викрадений диптих з Львівського історичного музею: портрети Розанди та Тимоша Хмельницького. Як виявилось, раритетні картини було знайдено серед мотлоху.

Портрети були передані музею жителем Олександрії Олександром Маркосяном.

«Картини отримав від свого друга. Точніше купив за 250 гривень. Потім я виставив їх на інтеренет-аукціон, не знаючи їх собівартості та історичної цінності. Протягом двох годин ставки виросли до 27 000 грн, з’явилися коментарі про те, що це крадені картини. Наступного дня я вже написав модератору, щоб припинити торги, бо зрозумів, що ці картини мають бути в музеї. Завдяки підтримці СБУ ми доправили їх до музею» – зазначив олександрієць.

DSC_1020

За словами, Олександра Маркосяна, раритетний диптих було знайдено випадково. Один чоловік придбав будинок, розбираючи там речі попередніх господарів, знайшов картини серед мотлоху. Унікальні речі ледь не опинися серед сміття. Портрети Розанди та Тимоша передавалися із рук в руки, поки не дійшли до олександрійця.

Кропивничани матимуть змогу подивитися на портрети протягом тижня, у приміщенні обласного художнього музею. Потім вони будуть передані до Львівського музею.

DSC_0034

DSC_1012

DSC_0013


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...