Львівські волейболістки вперше приймали домашній тур Вищої ліги

Львів уперше у рамках професійного жіночого чемпіонату з волейболу приймав третій тур Вищої ліги. Команда господарів «ЛДУФК-СКІФ-Спартак» зустрічалася з білоцерківським «Спортліцеєм» та київським «Інваспортом». Остання ― команда спортсменок з обмеженими слухом та мовою у лізі здорових команд цьогоріч дебютувала, втім виявилась найскладнішим суперником туру для львів’янок.

Тренери «Інваспорту» розмовляють жестами вже як уголос. На відміну від інших команд, порозумітись із цими дівчатами треба ще й на емоційному рівні.

«Я працював і з чуючими, і з збірними командами працював, і з командою Суперліги працював. Ну з цими дівчатками дуже цікаво. Вони такі дуже віддані, дуже чутливі, але й дуже вразливі. Ну для мене це досвід, я просто розширив свій досвід», ― зізнається головний тренер «Інваспорту» Микола Остапенко.

Тиша й під час гри звична для команди інваспорту, втім збиває з пантелику суперника. Львів’янки у першому матчі туру проти киянок вибороли перемогу аж у п’ятому сеті.

«Вони не до кінця розкривають і не до кінця говорять. І те, що в них тишина, ти не можеш зрозуміти, які будуть їх подальші дії. Це трошки було важко», ― зізнається капітан «ЛДУФК-СКІФ-Спартак» Ірина Лис.

Серед собі рівних «Інваспорт» у складі збірної України вже двічі вигравав чемпіонат світу, дефолімпійські ігри, тричі ― першість Європи. На клубному рівні вибороли два титули у волейбольній лізі чемпіонів. У професійній лізі серед команд без обмежень київська команда-дебютант, та більша складність їм на користь.

У другому матчі туру проти більцерсківського «Спортліцею» «Інваспорт» без проблем взяв гору у перших двох партіях. Та у третій дали можливість грати молодшим волейболісткам і ледь не віддали перевагу суперникові. На кінець останньої двадцятихвилинки Біла Церква вигравала з рахунком 21:15, втім «ліцеїсти» недооцінили суперника.

«В останній партії грали 3-4 молодих. Вони перехвилювались і так вийшло. Але потім завдяки подачам ми таки перемогли», ― пояснила жестами волейболістка «Інваспорту» Ангеліна Касіцька.

Недопрацювали білоцерківки і в останньому матчі туру проти львівської команди. За підсумками третього туру дебютантки з міста Лева вже посідають друге місце у турнірній таблиці Вищої Ліги.