Львівський музей «Територія терору» просить подарувати йому експонати

logo


Музей «Територія терору» просить усіх небайдужих подарувати їм старовинні експонати 30-50-х років минулого століття: меблі, годинники, валізи й інші маленькі дрібниці. У бараці створять кімнати довоєнного і післявоєнного періоду.

Пан Мирон на своєму горищі знайшов патрон на жарівку, ймовірно, довоєнних часів.

«Тут керамічна вилка і штур. І такий оригінальний переключатель. Туди вставлялася лампочка з маленьким цоколем, і воно світило. Потужність була приблизно 25 Ват», – описує знахідку працівник музею Пан Мирон.

У музеї «Територія терору» є два бараки. В одному – експозиція «Проти віри», яка засвідчує радянську антирелігійну діяльність. Другий барак наразі ще не готовий. Там створили 7 кімнат, які поділили за тематикою та роками. Майже усі кімнати наразі порожні. Тож музейники просять приносити різні дрібниці, які відтворять атмосферу довоєнних і післявоєнних років.

«Ми просимо те ж саме, що є кожному домі, але старе. Маленьке, дрібне, яке непотрібне сьогодні вам, але так потрібне сьогодні нам», – просить Данило Бержицький, старший науковий співробітник музею «Територія терору».

Службова дільниця, кабінет воєначальника, кухня й інші кімнати – усе це буде в бараці. На кухню потрібні меблі, кухонний посуд, скриньки, світильники, без чого не обходиться жодна кухня, але з 30-х – 50-х років минулого століття.

«У нас в кухні буде обладнаний такий сховок, у якому люди колись могли сховати щось своє цінне. Якісь чи листи, чи папери , чи якісь такі документи, заборонені для стороннього ока», – розповідає Анна Шиманська, завідувачка інформаційно-освітнього відділу.

У музеї уже є футляр для скрипки.

«Це дуже така стара річ. Мабуть, ми там сховаємо кулемет або скрипку. Наразі ми ще думаємо над тим. Якщо скрипку, то хотіли б скрипку Страдиварі, але я сумніваюся, що нам її хтось принесе», – каже Данило Бержицький, старший науковий співробітник музею «Територія терору».

Старовинні речі можна приносити до музею на проспекті Чорновола, 45.