На Форумі видавців презентували імпрезу «Під Зорею Пінзеля»

logo
132689_na_forumi_vidavciv_prezentuvali_imprezu_p.jpeg


У рамках Форуму видавців у залах палацу Потоцьких Львівської галереї мистецтв відбувся культурно-мистецький проект «Під Зорею Пінзеля».

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Мета проекту – збереження та популяризація мистецької спадщини Іоана Георгія Пінзеля – знаного українського скульптора середини XVIII століття, представника пізнього бароко і рококо, який тривалий час жив і творив на Тернопільщині. Кілька років тому ми видали альбом «Таїна Пінзеля», створили документальний фільм, який згодом представляли у Луврі поряд із виставкою робіт славетного майстра. Нині світ побачило друге видання про великого митця і разом із відомим дизайнерм одягу Івоною Лобан вирішили започаткувати щорічні Дні Пінзеля в рамках спільного проекту», – сказав кореспонденту агентства куратор проекту Тарас Демкура з Тернополя.

Презентація культурно-мистецького проекту “Під Зорею Пінзеля” у Львові / Фото: Олег Снітовський, Укрінформ

Мистецьку імпрезу відкрив міністр культури України Євген Нищук. Участь в дійстві взяли мистецтвознавці, музейні працівники, величезна кількість шанувальників мистецтва.

Читайте також: Форум видавців: у Львові “тітушки” зірвали презентацію книги

Присутні ознайомилися із творами відомих українських художників за мотивами творчості великого скульптора. Вони стануть основою пересувної експозиції, що доповнюватиметься та буде демонструватися в Україні й найбільших містах Європи.

Також у рамках проекту відбувся перегляд документального фільму «Таїна Пінзеля – від Бучача до Лувру», показ авторської колекції одягу «прет-а-порте» Арт-студії Івони Лобан «Пінзель. Львів. Бароко», концерт гурту «Rockoko» (Львів) та співачки Оксани Мухи.


Реклама

А поділитися?