На Львівщині стартував набір до Національної поліції

logo


Нацполіція шукає достойні кадри. 16 січня стартував відкритий набір до лав Національної поліції. Тільки у Львівській області відрили 120 вакансій. Шукають слідчих, оперуповноважених та дільничних офіцерів. Наразі розпочався лише перший етап – від усіх охочих приймають анкети. Їх можна заповнити на сайті Головного управління Нацполіції у Львівській області. Результати обіцяють оприлюднити вже за декілька місяців.

У дільничного офіцера Володимира Пруса адміндільниця в районі вулиці Мазепи. Вона охоплює аж понад 40 тисяч населення. І обслуговують її лише він з напарником. Тож кожному мешканцю приділити час аж ніяк не виходить.

«Я хотів би вам вручити свою візитку, я – ваш офіцер поліції, який обслуговує цю територію. Тож в разі потреби звертайтесь в будь-який момент», – знайомиться з місцевими дільничний офіцер Володимир Прус.

Служить Володимир Прус на варті закону 7-й рік. Успішно пройшов переатестацію. Визнає, що роботи за нової поліції значно побільшало. Чимало його колег просто не витримали реформ.

«Відчувається брак кадрів. Частина кадрів самовільно залишили органи під час переходу міліції в поліцію. Частина під час переатестації. Не вистачає людей», – констатує дільничний офіцер.

Найбільше вакансій – 60, відкрито по області саме серед дільничних офіцерів. Ще 40 вільних робочих місць слідчих та 20 оперуповноважених. Для цього з 16 січня стартував відкритий конкурс. Шукають загалом понад сотню вмотивованих офіцерів. Зарплатню обіцяють відносно достойну: на старті від 7 до 10 тис. грн. Але визнають, перевіряти будуть ретельно. Вимоги до кандидатів уже не такі лояльні, як були до охочих стати патрульними поліцейськими.

«Це буде повноцінно і медкомісія, і тестування, і спецперевірка. Уже не буде, як раніше, що спецперевірку проводили після того, як людина заступила на службу», – розповів керівник Нацполіції Львівщини Валерій Середа.

На кандидатів чекає загалом 6 етапів. Безпосередньо співбесіди мали б початися вже ближче до літа. Їх проводитиме спеціально створена поліцейська комісія. Голова кадрової комісії, вона ж відома львівська журналістка Вікторія Балицька, не відкидає, що випадкові люди будуть. Їхнє завдання – звести цю кількість до мінімуму.

«Як ми можемо виявити потенційного хабарника? Ніяк. Ми можемо проводити співбесіду, можемо задавати каверзні, розумні психологічні запитання, але ми не можемо просканувати людину. Не можемо залізти в душу», – зазначила голова поліцейської комісії ГУ Нацполіції у Львівській області Вікторія Балицька.

Тим часом дільничний офіцер Володимир Прус сподівається, що поліцейська реформа зменшить навантаження на дільничних, а кадрова криза мине якомога швидше.