На Львівщині знайдено п’ять ям iз вiйськовими похованнями

logo
108718_na_lvivwini_znajdeno_p_jat_jam_iz_vijskov.jpeg


09.07.2017 12:20

На Львівщині знайдено п'ять ям iз вiйськовими похованнями

На Львiвщинi виявили людськi останки, частини одягу та використанi гiльзи часiв Першої свiтової вiйни

Цього року на Яворiвщинi було знайдено вже п’ять ям iз вiйськовими похованнями. З них ексгумували останки п’ятьох росiйських i шiстьох австро-угорських солдатiв. Однак деякi ями вже розграбували могильнi мародери.

Громадська органiзацiя “Товариство пошуку жертв вiйни “Пам’ять” чотири роки проводить розкопки мiж Новояворiвськом та Iвано-Франковим. Саме в цiй мiсцевостi, за iсторичними свiдченнями, у часи Першої свiтової вiйни точилися бої мiж австро-угорською та росiйською iмперською армiями.

Сьогоднi недослiдженими залишаються ще двi ями з похованнями, в однiй iз яких, за попереднiми даними, є останки росiйських солдатiв, а в другiй — австро-угорських. “Належнiсть вiйськових до тiєї чи iншої нацiональностi визначають за вiйськовими iдентифiкаторами та поясними пряжками, розповiдає Любомир Горбач, голова Товариства пошуку жертв вiйни “Пам’ять”. — Але через те, що ями з австро-угорськими солдатами вже були частково пограбованi, нам вдалося iдентифiкувати лише двох полеглих. Згiдно зi знайденим вiйськовим медальйоном-iдентифiкатором це угорцi”.

Ексгумованi останки планують перепоховати на вiйськовому кладовищi часiв Першої свiтової вiйни, що мiж Iвано-Франковим i Страдчем. 

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

А поділитися?