На відкритті меморіалу у Гуті-Пеняцькій стався перший конфлікт

logo


gutapeniacka1На урочистостях з нагоди відкриття відновленого меморіалу у Гуті-Пеняцькій таки стався невеличкий конфлікт. Спричинив його львівський історик, «свободівець» Михайло Галущак, який прийшов на подію з червоно-чорним прапором і плакатом, в якому наголошувалося, що за останні 3 роки у Польщі сплюндровано 14 українських військових поховань

«Своїм одиночним протестом я хотів привернути увагу до поганого стану справ з українськими пам’ятниками у Польщі» – заявив Галущак.

Попередньо було домовлено, що під час акції використовуватимуться лише державні прапори України та Польщі.

Пам’ятні урочистості Гуті-Пеняцькій приурочені до 73-ї річниці трагедії 1944, коли гітлерівські війська винищили за різними даними від 500 до 800 поляків.

gutapeniacka2Загалом в урочистостях беруть участь близько 1000 людей, серед яких керівники Львівщини Олег Синютка та Олександр Ганущин, посол України в Польщі Андрій Дещиця та посол Польщі в Україні Ян Пекло, депутати українського парламенту Михайло Хміль та польського сейму Малгожата Госнєвська. Остання у вступному слові подякувала українській владі та місцевим мешканцям за відновлення пам’ятника.

Водночас українські посадовці закликали Польщу зробити кроки щодо відновлення понищених пам’ятників загиблим українцям на території польської держави.

Урочистості розпочалися зі спільної молитви українських та польських священиків, які висловили сподівання, що війна пам’ятників скінчиться, і відновлений хрест буде символом єдності наших народів.

gutapeniacka3Події контролюють багато правоохоронців, а над територією постійно літає поліцейський беспілотник.

Цікаво, що місцева влада залучила фірманів, які підвозили учасників від найближчої траси. Кореспондент Форпосту налічив близько 100 цих своєрідних таксистів.