Підземелля, вежі і музеї під час фестивалю «Ніч у Львові» відвідало більше 20 тис. людей

logo


Двічі на рік у місті відбувається фестиваль «Ніч у Львові». Цього року Львів знову гучно святкував – 100 подій, 50 локацій.

Актори театру «Воскресіння» на ходулях і середньовічні танцюристи з музикантами відкривали «Ніч у Львові». Такий фестиваль відбувається двічі на рік, а започаткували його заради промоції музеїв.

«Екскурсії у музеях є щодня, а на нашому фестивалі проводяться театралізовані дійства, концерти у музеях міста. І найбільша радість в тому, що ти йдеш вночі містом і бачиш величезні черги не за пивом, а в музей», – пояснила Марта Іванишин, координатор фестивалю «Ніч у Львові».

Суть акції у тому, щоб у темряві відчути особливий шарм давнього Львова. Свої двері відчинили не лише музеї, а й вежі і підземелля. Під музеєм історії релігії є дивовижні лабіринти, де відвідувачам розповідали про реальних історичних осіб, які тут переховувалися, зокрема, про Гальшку Острозьку.

А от Арсенал цьогоріч приймав ренесансну танцювальну вечірку. Це спільний проект ансамблю старовинної музики «Kings & Beggars» і камерного оркестру «Stretta».

«Наші колективи часом перетиналися і одного разу при зустрічі ми надумали зробити якусь таку дискотеку ренесансну. Ну, а чого ні? У давні часи для людей то була така розвага найпопулярніша, де брали участь усі: від багатого до бідного, від малого до великого», – розповіла диригентка, керівник камерного оркестру «Stretta» Ірина Вакуліна.

У танок міг піти кожен слухач. Для тих, хто танцювати не вмів, давали майстер-класи танцюристки зі студії стародавнього танцю «Бельтайн».

«Нині ми танцюємо танці Ренесансу – кінця XV-поч. XVI ст. Усі ці танці записані в підручнику хореографії, першому, який дійшов до наших часів», – пояснила кураторка студії «Бельтайн» Олександра Первак.

Також упродовж трьох діб різноманітні події відбувалися і на вулицях міста.