“Пільговики” приносять збиток електротранспорту

logo
126206_pilgoviki_prinosjat_zbitok_elektrotranspo.jpeg


Фото ілюстративнеФото ілюстративнеЗ 10 пасажирів у трамваях та тролейбусах, 6 – пільговики.

Про це заявив на прес-конференції Сергій Бабак, заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства. А також він додав, що з 1 вересня відбувається не підняттям тарифів, а встановлення економічно обґрунтовані ціни. Адже підприємство вже кілька років працює собі в збиток.

“Тариф на проїзд в електротранспорті Львова приведено до економічно обґрунтованої ціни. Економічно обґрунтована ціна на проїзд в електротранспорті становить 3 грн. 70 коп. Тобто при цій ціні підприємство було б беззбитковим – без прибутку і без збитків. Виконком затвердив вартість 3 грн., бо ми розуміємо фінансовий стан і платоспроможність мешканців та незручність оплати при ціні 3 грн 70 коп.”

Також він зазначив, що однією з проблем роботи громадського електротранспорту є велика кількість пільговиків, що зменшує дохід в ЛКП “Львівелектротранс” і підприємство продовжує працювати “у мінус”.

“У нас діє 24 категорії пасажирів, які мають право на пільговий проїзд. Із загального пасажиропотоку в електротранспорті більше 60% – це пільговики, а з них 80% – це пенсіонери.

Це величезна кількість. У інших країнах не вірять, що таке можливо. Адже, якщо у людини є заслуги перед державою, то держава надає їй адресну грошову допомогу і всюди людина розраховується. Тому, експерти погоджуються з тим, що якщо ми не змінимо підходу, ми ніколи не вийдемо з транспортної кризи і не матимем достатньої можливості оновлення транспорту”, – розповів Сергій Бабак.

Більше новин читайте на “Львівських”.

А поділитися?