Пожежу в Грибовичах спричинила недбалість чиновників – експертиза

logo
64072_pozhezhu_v_gribovichah_sprichinila_nedbal.jpeg


Минулорічна масштабна пожежа на сміттєвому полігоні біля Львова не пов’язана з підпалом

Згідно з результатами проведеної державної експертизи, причиною пожежі на Грибовицькому сміттєзвалищі, що забрала життя трьох людей, стало самозаймання через недотримання технічних норм. Про це повідомив Генеральний прокурор України Юрій Луценко, передає ТСН. 

Він зазначив, що минулорічна масштабна пожежа на сміттєвому полігоні біля Львова не пов’язана з підпалом.

«Я хочу почути відповідальність посадових осіб Львова за загиблих на звалищі. У вас все є, є експертиза, що це не підпал. Державна експертиза встановила, що це самозаймання через недотримання технічних норм. Хто винен? Суспільство чекає відповіді: три трупи, вибачте!» – обурився Генпрокурор.

Тим часом слідчі поліції завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно колишнього виконувача обов’язків керівника відповідного Департаменту Львівської міської ради, якому підзвітне та підконтрольне ЛКП «Збиранка», за фактом вчинення службової недбалості, що спричинило тяжкі наслідки.

За результатами розслідування встановлено, що вказаний посадовець Львівської міської ради неналежно поставився до виконання своїх обов’язків щодо здійснення контролю за підпорядкованим підприємством. Зокрема, не забезпечив визначення відповідної стратегії розвитку підприємства в частині вжиття заходів до інженерної стійкості «тіла» Грибовицького сміттєвого полігону, тобто перешарування, ущільнення полігону, зміцнення його схилів тощо, а також загалом проведення на цьому підприємстві перевірок.

Нагадаємо, 30 травня на Грибовицькому сміттєзвалищі виникла пожежа, внаслідок якої стався масштабний обвал сміття, під яким загинули троє пожежників. Згодом на сміттєзвалищі ще кілька разів спалахував вогонь, одну з масштабних пожеж ліквідовували два дні, залучаючи авіацію.

Міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що причиною пожежі став підпал.

Залишити коментар


Реклама

А поділитися?