Різанину, яку влаштував пацієнт львівської психлікарні, розслідуватиме спеціальна комісія

logo


Про те, що пацієнт може бути небезпечним – лікарі знали. Після того, як він жорстоко вбив батька, – кілька років проходив психіатричне лікуванні за рішенням суду. Зараз винуватця кривавої різні помістили у відділення примусового лікування. Чому ж пацієнта з такою історією лікували в загальній палаті – має з’ясувати службове розслідування.

4 серпня один із пацієнтів збунтувався після повторної госпіталізації. Разом із чоловіком у відділені перебувало понад півсотні душевнохворих. Всі вони стали його заручниками. Поліцейські, які приїхали на виклик, намагалися вирішити проблему мирно.

Проте чоловік на вмовляння не реагував, а з відділення почулися крики пацієнтів. Поліцейські вирішили взяти палату штурмом.

«Забігши, побачив: перша палата, друга палата, просто калюжі крові», – розповів патрульний поліцейський Станіслав Гетьман.

Різані рани отримали десятеро пацієнтів, трьох шпиталізували у важкому стані в лікарні міста. На сьогодні їхньому життю вже нічого не загрожує. З міркувань безпеки біля них чергують санітари.

«Пацієнти перебувають у стані медикаментозного сну. За основними показниками є позитивна динаміка», – повідомила заступниця головного лікаря з медичної частини 8 лікарні Оксана Фільц.

Чоловік, в якого стався приступ агресії, три роки перебував на примусовому психіатричному лікуванні. Він жорстоко вбив свого батька, завдавши йому 72 ножових поранення. Його відпустили лише місяць тому. Але повторно госпіталізували за клопотанням матері.

«Хоч він у минулому і мав примусове лікування, на сьогодні він пацієнт із загальними підставами. Абсолютно керований, вгамовний. Приймав їжу, примав ліки», – розповів у коментарі завідувач 16 відділення Дмитро Канавін.

Тим часом обласний департамент охорони здоров’я розпочав службову перевірку. Створили комісію. Хочуть з’ясувати, чому небезпечний пацієнт перебував у загальній палаті разом із кількома десятками хворих.

«Є наказ про службову перевірку. В складі комісії є лікарі-психіатри, є юристи. Я думаю, що за висновками комісії ми зможемо тоді чітко сказати, на якому етапі в медицині були порушення», – розповіла директорка департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ірина Микичак.

Біди би не сталося, якби українські психіатричні лікарні були належно обладнані. Наприклад, за кордоном у палатах скло, яке не б’ється.

«У вікнах тих відділень, де утримуються ті небезпечні психічнохворі, не повинні бути звичайні склянні шибки. Повинні бути спеціальні вікна, зі спеціального скла», – вважає президент Асоціації психіатрів України Семен Глузман.

Небезпечних пацієнтів психлікарень можна швидко заспокоїти медикаментозно. Однак, каже Семен Глузман, ці ін’єкції зараз держава не закуповує. А лікарні на це грошей не мають.