Школа ромського діяча 2017 запрацює у Львові

logo


romuЗавтра, 18-20 вересня у Львові працюватиме Школа ромського діяча 2017. На учасників  школи чекають експрес-курси з ораторської та акторської майстерності, піару, техніки дизайн-мислення та сторітейлінгу. Молоді люди опанують методики фасилітації та модерації, приміряють на себе роль політика і долучаться до дебатів. Також у «шкільній програмі» – вечори ромської культури, ромські вечірки, прогулянки Львовом.

Програма заходів Школи ромського діяча 2017 :- три модулі по 3 дні кожен у Львові;- три блоки: знання, можливості та атмосфера- унікальна можливість згуртувати команду і творити реальні зміни у своїй громаді вже протягом Школи- шанс потрапити у команду організаторів Форуму ромської молоді 2018- можливість здобути навички у дизайн-мисленні, піарі, медіа-супроводі, ораторстві, акторській майстерності, переконанні, маніпуляціях, дебатах, і багато іншого.- порція мотивації та натхнення – про це повідомляють організатори NGO “Roma of Ukraine Ternipe” на своїй сторінці.

У Школі ромського діяча, що проходитиме у Львові, ромські активісти отримають практичні навички та знання, які дозволять їм згуртувати команду та реалізовувати ініціативи, що вирішуватимуть проблеми ромів по всій Україні. Найкращі учасники Школи зможуть долучитися до організації та проведення Форуму ромської молоді-2018.

urchenkoМикола Юрченко, керівник ГО “Роми України. Терніпе”, Фото: Олена ОрловаЯк розповідає Микола Юрченко, керівник ГО “Роми України.Терніпе”, ідея проведення Школи виникла ще в процесі соціологічного дослідження потенціалу ромськой молоді, але чітко закріпилася під час Форуму ромської молоді в Києві у квітні 2017 року. Чимало учасників Форуму говорили тоді про те, що хотілося би бачити ромів у числі фасилітаторів, і взагалі в команді тих, хто реалізовує ідею Форуму. Багато хто був готовий до волонтерства, але не знав, як і з чого почати.

–  Ми спробували з’ясувати, чого молоді не вистачає для того, щоб бути «на борту», самостійно створювати програми, займатися організацією, наповненням, насамкінець, реалізацією. Так виникла візія Школи: «Нічого для ромів без ромів» (адаптація слогана Міністрества молоді «Нічого для молоді без молоді»), «Доля народу – у твоїх руках» (в основі цього – принцип «Свобода – це відповідальність», який часто звучав на Форумі, – пояснює керівник проекту Микола Юрченко в інтерв’ю Правовому простору.