Сини спалили батькову хату і радіють

logo


— Мертвого батька запихають у машину і рушають до райцентру, — розповідає сюжет одного зі своїх оповідань львівський письменник 54-річний Богдан Волошин. У ньому двоє синів сперечаються за спадок. Ніяк не можуть довідатися, кому з них відписано хату.

— Спершу ж потрібно засвідчити смерть старого. Для цього чоловіки їдуть по медика у район, там і нотаріус, який має оформити спадок. Із чоловіками стаються неприємні історії — авто зупиняє ДАІ. Врешті, коли вони доїхали, дізнаються: половину хати батько відписав посольству Канади у Львові, а другу — товариству “Просвіта”. І сини радіють, що ту хату спалили.

Книжка Богдана Волошина “Політ золотої мушки” вийшла у львівському “Видавництві Старого Лева”. Це збірка гумористичних оповідань з життя галичан. Всі історії відбуваються у вигаданих автором містечку Бурачковичі та сусідньому селі Лопушно.

— Мій улюблений персонаж у книжці — Мерлюньо, — продовжує Богдан Волошин. — Він — сільський пияк. Весь час полює за тим, де наливають. Знає за три дні, хто має вмерти, а хто — женитися. Майже всі герої оповідань писані з реальних людей. Правда, не всіх я знав особисто. Часто друзі та знайомі розповідали мені якісь байки, цікаві випадки з життя родичів, а я все записував. Ліпив із них своїх героїв, наділяв новими рисами характеру, щоб розвинути образ.

Токік за творами Богдана Волошина режисер Іван Кравчишин зняв фільм “Політ золотої мушки”.

У книгарнях збірка оповідань коштує 70 грн.

А поділитися?