Смертельна гроза. У Львові блискавка вбила двох людей

logo
105760_smertelna_groza_u_lvovi_bliskavka_vbila_d.png


Смертельна гроза. Від  удару блискавки у Львові загинула дівчинка та дорослий чоловік. Це сталося по обіді, коли містом знову пронеслася негода.  Ще двоє осіб – внаслідок ураження вижили, і зараз перебувають у лікарні. Де в жодному  разі не варто ховатися у таку погоду – розкажуть наші журналісти.

РЕПОРТАЖ: 0698

Інцидент трапився на вулиці Повітряній біля Левандівського озера.  Про ураження блискавкою групи людей надійшов виклик у швидку. Розповідає керівник медицини катастроф Львівщини Володимир Похмурський: «Швидка на місці застала двох загиблих – дівчинка, орієнтовно 9-10 років і чоловік, орієнтовно 35-40 років».

Ще двох людей  після удару блискавки госпіталізували. Постраждалими є батько та його син. Школяра поклали в реанімацію, чоловіка у кардіологічне відділення. Каже головний лікар 8-ї  клінічної лікарні Василь Обаранець: «Дитині 10 років, на даний час стан середньої важкості. Є невеликі опіки – до 0,5 % на ділянці – там, де був ланцюжок. Він у свідомості. У батька також стан середньої важкості».

Обставини цієї події зараз з’ясовують правоохоронці. Поліцейські вже встановили, що  усі постраждалі – львів’яни. Тим часом рятувальники нагадують, що блискавка притягується насамперед до водойм і високих точок, зокрема дерев. Каже речниця обласних надзвичайників Христина Авдєєва: «Найкраще шукати якісь природні заглибини, яри, ямки. В жодному разі не бігти. Тому що своїм рухом ви так само провокуєте додаткові фактори, що блискавка може вас у разити. І, звичайно, старатися заховатись у якесь приміщення. Якщо ви у відкритому полі, тоді найкращий варіант – присісти, зайняти так звану позу ембріона, і старатися трошки розставити ноги».

Якщо ж вас гроза спіткала в автомобілі – то краще з нього не виходити. Вікна і двері слід щільно закрити. Навіть якщо блискавка потрапить у корпус автівки, всередині людина почуватиметься у безпеці. 

Loading…

А поділитися?