У львівській галереї сучасного мистецтва відкрилась виставка, присвячена людській голові (фото)

logo
107522_u_lvivskij_galereji_suchasnogo_mistectva_.jpeg


У львівській галереї сучасного мистецтва «Зелена канапа», розташованій на вулиці Вірменській, до 30 липня триватиме виставка «Голова», де представлений живопис та скульптури Людмили Давиденко. Напрям своєї творчості сама мисткиня визначає як «асоціативний абстракціонізм».

Людмила Давиденко використовує техніку малярства, що нагадує ризому – в біології цей термін означає розростання кореневої системи рослин. Художниця проводить аналогію між ниточками фарби на полотні та нелінійними зв’язками на філософському рівні. Образом для втілення цих понять є голова людини.

«Техніка ризоми має філософський підтекст тому, що її можна продовжувати й продовжувати — вона наче не має ні початку ні кінця. А голова – це щось монументальне, вона асоціюється з відповідальністю, але й водночас – це щось особисте, індивідуальне, простір зі своїми власними думками, що закритий від сторонніх поглядів», – каже художниця.

Виставка відкрилась 4 липня і працюватиме до кінця місяця

На думку Людмили Давиденко, людська голова є вмістилищем раціональних та ірраціональних думок; саме в голові, а не у серці, насправді зароджуються емоції та почуття. Від неї ідуть тоненькі ниточки, лінійні і нелінійні зв’язки на фізичному і метафізичному рівні з нашим тілом, душею та космосом.

На виставці, окрім людських обличь, мальованих на полотні, вперше з’являться об’ємні керамічні скульптури мисткині.

Людмила Давиденко народилась в містечку Бєлгород-Дністровському, навчалась у Миргородському керамічному технікумі та у Львівській академії мистецтв. Роботи цієї художниці перебувають в приватних колекціях України, Польщі, Росії, Німеччини, США, Франції, Швейцарії.


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...