У Львові міські автобуси оголосили у розшук, поліція почала затримання транспорту

logo


Комунальне підприємство досі не повернуло 28 млн гривень за придбані майже десять років тому автобуси.

У Львові через борги Міністерство юстиції офіційно оголосило у розшук автобуси найбільшого міського перевізника АТП-1, зобов’язавши поліцію затримувати їх, доправляти на штрафмайданчик та вилучати документи.

За даними Zaxid.net, патрульна поліція міста уже затримала сім комунальних автобусів, серед яких чотири нових “Електрони” та три великогабаритні автобуси Mercedes.

Як зазначається, поліція внесла номери усіх розшукуваних автобусів до системи “Рубіж”, яка автоматично виявляє автомобілі, що перебувають у розшуку, і якою обладнані усі стаціонарні пости і частина патрульних автомобілів поліції.

За словами директора АТП-1 Ореста Хамули, нині водії семи автобусів лишилися без роботи і найближчим часом можуть звільнитися.

Також уточнюється, що арешт на все майно та рахунки АТП-1 накладений через борг у 28 млн грн перед ТзОВ “Львівські автобусні заводи” за придбані у 2009-2010 роках автобуси ЛАЗ.

“Львівський автобусний завод викупив та довів до банкрутства російський бізнесмен Ігор Чуркін. Холдинг зупинив виробництво у 2014 році. Зараз ТОВ “Львівські автобусні заводи”, яке перебуває в процесі припинення, офіційно записане на Ігоря Чуркіна та низку компаній, зареєстрованих в Канаді і Великобританії”, – додає видання.

Своєю чергою мер Львова Андрій Садовий закликав ухвалити меморандум про визнання боргу та сплату грошей. Проект меморандуму передбачає, що АТП-1 визнає борг у сумі 28 млн грн за придбані ЛАЗи та зобов’язується сплатити “Оптимум Фактор”, яке отримало від ТзОВ “Львівські автобусні заводи” право вимоги боргу, 20,3 млн. При цьому “Оптимум Фактор” зобов’язується сплатити борги ЛАЗу за воду, тепло та виплатити близько 2,5 млн грн заборгованої зарплатні працівникам ЛАЗу. Раніше АТП-1 вже сплатило 4,5 млн грн виконавчій службі, а ще 4 млн грн “Оптимум Фактор” погодився пробачити після отримання основної частини боргу.

“Завтра сесія Львівської міської ради. Пропоную на завтра підготувати ще одне звернення до державних органів влади. Ми будемо вимагати, щоб Генеральна прокуратура почала реально працювати і повернули автобусний завод в державну власність. Це буде чітка позиція міста”, – зазначив Садовий.

Нагадаємо, наприкінці березня міський голова Києва Віталій Кличко заявив, що метрополітен у Києві може зупинитися через борги столичної підземки. “Загрозлива ситуація склалася навколо боргу “Київського метрополітену”, рахунки якого, як ви знаєте, арештовано за рішенням суду. Це пряма загроза паралізації роботи і зупинки столичного метро. Тобто, нас змушують сплатити старі борги, які хтось брав”, — сказав тоді Кличко.

Своєю чергою у КМДА запевнили, що влада Києва зробить усе можливе для того, щоб не допустити зупинки метро, якому загрожує колапс через арешт усіх рахунків “Київського метрополітену”, який суд зобов’язав виплатити компанії “Укррослізинг” майже 2 млрд гривень.