У Львові представили виставку “Побратими”

logo
26203_u_lvovi_predstavili_vistavku_pobratimi.jpeg


Експозицію з портретів воїнів АТО розгорнуто у Львівському музеї історії релігії (площа Музейна, 1).  Автор – Мирослав Стрипа.  

Як зазначають в анонсі до «Побратимів» наукові співробітники ЛМІР Руслана Бубряк та Олена Малюга, Мирослав народився у селі Гошів, що у Долинському районі Івано-Франківської області. Ще підлітком захопився малюванням. Навчався у Болехівській художній школі, згодом – у Київській (імені Тараса Шевченка) і Дніпропетровському театрально-художньому коледжі. В його творчому доробку – пейзажі, портрети, натюрморти. Особливим захопленням Стрипи стало настінне церковне малярство – розписував храм Положення риз Пресвятої Богородиці села Гузіїв Долинського району УПЦ КП, церкву Св. Миколая міста Кіцмань Чернівецької області УПЦ КП… Брав участь у виставках. 

Події в Україні кардинально змінили життя художника – Стрипа отримав повістку. У 2015 – 2016 рр. служив у Станиці Луганській, боронив шахту «Бутовка-Донецька». У короткі хвилини перепочинку малював бойових побратимів, і ці олівцеві зарисовки, власне, і склали експозицію у Музеї історії релігії.

Окремі з портретів опрацьовані більше, інші виглядають як ескізи – виконані кількома лініями та незначним штрихуванням…

Але всі роботи – безцінні, тим паче, що декого з товаришів по службі  Мирослава вже нема в живих…

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото Павла ПАЛАМАРЧУКА. 


Реклама

А поділитися?