У Львові тихим аукціоном збирають кошти на відновлення козацької чайки

logo
104074_u_lvovi_tihim_aukcionom_zbirajut_koshti_n.png


24 червня, 2017 – 10:08

Учора, 23 червня, у львівській галереї “Дзиґа” відкрилася виставка “ЧАЙКА. Ремінісценція 1992-2017”. Вона проходить у форматі тихого аукціону, метою якого є зібрати кошти на відновлення української легенди − козацької чайки “Пресвята Покрова”. Зараз чайка знаходиться на реставрації у Франції.

Унікальністю виставки є те, що усі представлені роботи зроблено із використанням деталей чайки. На заклик створити такі роботи відгукнулись як уже знані, так і молоді митці із Києва, Ужгорода, Львова та Дніпра. Зокрема це Влодко Кауфман, Тарас Бенях, Петро Сметана, Олена Турянська, Устим Федько, Ірина Максимів, Данило Мовчан, Леся Квик та інші.

Козацька чайка «Пресвята Покрова» − 20-тиметровий дерев’яний човен, який є першою реплікою давнього козацького бойового корабля, відтвореного за історичними згадками львівським Товариством «КІШ» на початку 90-х років. Чайка озброєна бронзовими гарматами, має весла, квадратне вітрило та мотор потужністю 150 кінських сил.

За свою 25-літню історію вона пройшла тисячі морських миль через Середземне море, Балтику, відвідавши Швецію, Норвегію, Данію, протоку Ла-Манш, Англію, Атлантичне узбережжя Франції із заходом в Біскайську затоку, що за характеристиками моряків вважається некомфортною для мореплавства. Та після довгих мандрів корабель у критичній ситуації. Сьогодні чайка перебуває у порту Понт-Авен на атлантичному узбережжі Франції та потребує негайного ремонту.

Протягом останніх двох років залогою чайки, за активної підтримки друзів, доброчинців та львівської громади, було здійснено капітальний ремонт двигуна, ремонт корпусу із заміною обшивки, частин шпангоутів та розпочато монтаж нової палуби. Окрім того, паралельно було оновлено всі установчі та дозвільні документи чайки. У 2017 році планується завершити ремонтні роботи: монтаж верхнього шару палуби, відремонтувати стерно, встановити мотор, завершити оснащення корабля.

Павло Паламарчук, Львів, фото автора


Реклама

А поділитися?