У Львові від Гриценка вимагали почистити ряди

logo


У Львові активісти вимагали від Гриценка позбутись від хабарників в рядах політичної партії екс-міністра оборони в уряді Тимошенко.

Днями у місті-супутнику Львова Винниках були затримані 4 депутати хабарники. Троє з них потрапили до органу місцевого самоврядування за списками Громадянської позиції Анатолія Гриценка. Зокрема, під час передачі хабаря у $10 тис. затримали  Богдана Явного, який є заступником голови земельної комісії Винниківської міськради, Всеволода Хому і Максима Хому (брати)  і  депутата «Партії простих людей» Андрія Чорного.

Тому львів’яни запитали у лідера партії чи громадянська позиція – це брати хабарі?

Активісти підготували лист до Гриценка у якому задають декілька запитань, на які також вимагають відповіді:

Що Ви зробили для підвищення обороноздатності країні на посаді міністра оборони, крім скорочення чисельності українського війська?
Коли припиниться хабарництво депутатами Громадянської позиції, яких час від часу ловлять на хабарях по всій Україні?
Коли Ви перейдете від слів до діла, від декларацій до справи?

На жаль, передати його Анатолію Гриценку не вдалось, адже центральний партійний обласний офіс виявився зачиненим у робочий час.

Нагадаємо, у 2005 році, за часів військового міністра Анатолія Гриценка, було запроваджено план реформування збройних сил, який передбачав їх скорочення до 2011 року до 143 тисяч осіб, з яких 116 військовослужбовці, решту – допоміжний персонал. Але по факту навіть з цієї цифри власне бойовий склад збройних сил був дуже не чисельним. Цей план був орієнтований винятково на можливість використання наших збройних сил у якому-небудь невеличкому локальному конфлікті. Можливість глобального військового протистояння нашими політиками та військовими навіть не розглядалась. Якщо б вони не виключали можливості прямого зіткнення з якою-небудь країною, то у цьому плані мали б бути показані так звані кадровані з`єднання – за їх рахунок армію можна збільшити у два-три рази.

План Гриценка, а слідом за тим – і плани інших військових реформаторів, реалізовувались і за часів президентства В.Януковича. Останній його міністр, П.Лєбєдєв, в решті решт планував скоротити збройні сили до 100 тисяч, з яких військовослужбовців – лише 75 тисяч.