У Львові відбудеться І Міжнародна виставка графіки в класичних техніках друку

logo
36350_u_lvovi_vidbudetsja_i_mizhnarodna_vistavk.jpeg


У Львові відбудеться І Міжнародна виставка графіки в класичних техніках друку (estampa)       

Експозицію можна буде оглянути вже завтра, 3 листопада, у Національному музеї ім. Андрея Шептицького (проспект Свободи, 20).

Організатори заходу так анонсують подію на своїй сторінці у Фейсбуку:

«34 країни-учасниці•117 учасників•370 робіт було надіслано•237 з них було відібрано для фінальної експозиції•43 партнери з усього світу допомогли нам зробити цю подію реальною•5 залів Національного музею імені Андрея Шептицького вмістили в себе експозицію•187 днів активної праці та комунікації за для досягнення поставленої мети•1 міжнародна виставка графіки такого масштабу в історії незалежної України».

Виставка відбуватиметься у рамках Міжнародного мистецького форуму графіки «Leopolis- 2016», і це, на думку одного з членів робочої групи з підготовки заходу, історика мистецтва, проректора Львівської академії мистецтв  Романа Яціва, – один із найбільш масштабних в Центрально-Східній Європі оглядів естетичних ідей у галузі естампу.«Представлений на форумі матеріал дає унікальну можливість зіставити множинні погляди на перспективи розвитку як української, так і загальносвітової графіки, виокремити найбільш значимі образні та техніко-методологічні відкриття, а також стимулювати суспільну думку в Україні щодо великої сили елітарного мистецтва в пробудженні гуманістичних ідеалів як якісної альтернативи щодо численних політичних колапсів нашої неспокійної реальності», – вважає професор Яців.

Варто, вочевидь, додати, що Львів недаремно обрано місцем проведення такого амбітного проекту. У різні роки місто Лева й Україну у світі гідно представляли і представляють графіки Олена Кульчицька, Леопольд Левицький, Павло Ковжун, Ярослава Музика, Микола Бутович, Роберт Лісовський, Едвард Козак, Святослав Гординський, Софія Караффа-Корбут, Олекса Сміх-Шатківський, Євген Лисик, Олександр Аксінін, Юрій Чаришніков, Мирон Яців, Микола Опанащук, Зеновій Кецало, Іван Остафійчук, Богдан Сорока, Валерій Дем’янишин, Богдан Пікулицький, Роман Романишин, Дмитро Парута, Ігор Біликівський Олег Денисенко, Олег Дергачов…

Про відкриття виставки і перебіг Міжнародного мистецького форуму графіки «Leopolis- 2016» – у наступних числах «Дня».

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів


Реклама

А поділитися?