У Львові збудують сховище, де зберігатимуть двадцять відсотків грошей від загального обігу країни

logo
122980_u_lvovi_zbudujut_shoviwe_de_zberigatimut_.jpeg


Національний банк України звернувся до Львівської міської ради, аби та надала 7,72 гектарів для будівництва сучасного автоматизованого касового центру у Західному регіоні.

Мова йде про ділянку між проектованими вулицями Земельна та Мележа у промисловій зоні Львова, – повідомляє Zaxid.

Така велика ділянка потрібна, аби дотриматися сучасних міжнародних стандартів організації касових центрів, а також вимог безпеки до будівель такої категорії складності, – пояснили у НБУ.

На ділянці буде інженерно-господарська інфраструктура, гаражні бокси для розміщення підрозділу перевезення цінностей, під’їзні шляхи, зони паркування автотранспорту банків.

Загалом будівлі касового центру розміщуватимуться на площі близько 1,2 га, решта території – це охоронна зона, частину якої у перспективі планують також використати для розширення будівель.

Територія касового центру, куди привозитимуть готівку із усього західного регіону, матиме три рівні охоронної зони. У одній з них, за європейським досвідом, навіть буде виритий рів із водою регіону, як зазначає телеканал 24, це еквівалентно 20% від загального обігу в Україні.

Проектні роботи буде розпочато тільки після виділення НБУ земельної ділянки, а тому наразі точно невідомо, як виглядатиме будівля касового центру. Так само точно невідомо, у скільки обійдеться будівництво. За попередніми оцінками, це близько $20-30 млн. У прес-центрі НБУ повідомили, що після виділення землі та виготовлення проекту, буде оголошено тендер. Орієнтовно будівництво сховища триватиме 5 років.

НБУ хоче отримати ділянку безкоштовно, у постійне користування, мотивуючи це тим, що будівництво новітнього касового центру – це питання державного значення. Окрім того, принесе користь Львову.

“Створення такого касового центру позитивно вплине на імідж Львова, підвищить його економічний потенціал, дасть змогу створити нові робочі місця, сприятиме мінімізації ризиків, пов’язаних із забезпеченням економіки західного регіону готівковими коштами, а також дозволить децентралізувати і геополітично та стратегічно посилити бізнес-клімат регіонів”, – повідомили у прес-службі НБУ.

Водночас землю, на яку претендує НБУ, оцінюють у 15-17 млн грн.

На пленарному засіданні 4 лютого депутати надали дозвіл Національному банку України на виготовлення технічної документації.

Окрім Львова такі касові центри планують побудувати в Одесі та Дніпропетровську або Харкові.


Реклама

А поділитися?