У Моршині стартував фестиваль, присвячений Іванові Миколайчуку

logo
u_morshini_startuvav_festival_prisvjachenij_ivanovi_mikolajchuku.jpg


Упродовж 7-10 липня у Моршині відбуватиметься фестиваль “СвоєРідне-fest: ІВАНОВІ ЗҐАРДИ”, присвячений 75-річчю від дня народження українського кіноактора, сценариста, режисера Івана Миколайчука. Про це повідомила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації Христина Береговська. Повідомила прес-служба Львівської ОДА.

“Це перший культурно-мистецький фестиваль такого ґатунку, започаткований  у Моршині, що презентуватиме широкий спектр пізнавальних і творчих заходів, серед яких кінопокази, художні та фотовиставки, митецькі конкурси, театральна сцена, виступи музикантів, літературні зустрічі та лекції на актуальну проблематику, презентації і майстер-класи, музей просто неба, флеш-моб”, – зазначила Христина Береговська.

У програмі фестивалю – презентація українського художнього фільму “Політ золотої мушки” режисера Івана Кравчишина та вистава за сценарієм Івана Миколайчука “Небилиці про Івана” у постановці Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької.  

Осердям програми “СвоєРідне-fest: ІВАНОВІ ЗҐАРДИ” є ретроспектива фільмів за участю Івана Миколайчука, які визначають тематику кожного дня фестивалю: “Тіні забутих предків” Сергія Параджанова (“Зґарда незабутих”), “Білий птах з чорною ознакою” Юрія Іллєнка (“Зґарда білого птаха”), “Пропала грамота” Бориса Івченка  (“Лицарська зґарда”), “Захар Беркут” Леоніда Осики (“Зґарда роду”). Фільми демонструватимуть за класичною технологією – плівка на широкому кіноекрані.    

Окрім того, у рамках фестивалю презентують фотовиставку “І створив БОГ Білого птаха…” присвячену творчості Івана Миколайчука, до якої також увійдуть фотоматеріали про його колегу по знімальному майданчику актрису Наталію Наум.

Одним з центральних заходів фестивалю стане експозиція дитячих малюнків “Наш Миколайчук”. Галерею доповнить художня  виставка за результатами майстер-класу “Намальоване кіно”, проведеного з дітьми моршинської загальноосвітньої школи та школи мистецтв.   

Варто зазначити, що захід відбудеться за ініціативи громадської організації “Асоціація розвитку і промоції Моршина” та за підтримки департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

НА ГОЛОВНУ

А поділитися?Вам має сподобатись...