У Музеї модерної скульптури Михайла Дзиндри звучатимуть твори Барвінського

logo
29545_u_muzeji_modernoji_skulpturi_mihajla_dzin.jpeg


Знаному львівському скульптору Михайлу Дзиндрі цього року виповнилося б 95 років. З цієї нагоди до його рідного музею, що у Брюховичах, запрошують на особливий концерт. Звучатимуть лише твори Василя Барвінського. Галицький композитор на початку минулого століття писав сучасну музику, хоча в його обробці оживали й народні пісні, як до прикладу, «Ой, не світи, місяченько».

«Як мені перший раз попались ці ноти, то я була вражена тими гармоніями, які познаходив Василь Барвінський. Воно настільки свіжо, настільки цікаво, що я була захоплена. І тому багато років працюю над Барвінським», ― розповіла учасниця концерту піаністка, концертмейстер музичного коледжу ім. Людкевича Галина Курилич.

Окрім сопрано Віталії Голубничої, до концерту долучиться віолончеліст Василь Іванишин. Це його була ідея поєднати модерну скульптуру Дзиндри з творчістю Барвінського. Адже, як і композитор, Михайло Васильович творив вільно. Емігрувавши у 40-их роках минулого століття за океан, в Америку, створив велику колекцію скульптур, яку після незалежності України кораблем перевіз на рідну землю. А це понад 800 витворів.

«В свій час, коли Михайло Дзиндра творив, він на три місяці в рік шукав якийсь будинок, помешкання, яке брався реставрувати. А дев’ять місяців творив вільно за ці зароблені гроші, не створюючи мистецтво для продажу», ― уточнив віолончеліст Василь Іванишин.

На концерт «У світі музики» запрошують до Музею модерної скульптури, що у Брюховичах, вже цієї суботи, 8 жовтня. Вхід вільний.


Реклама

А поділитися?