У парку «Знесіння» з’явиться урбан-сад

logo


Активісти зі Львова та Австрії почали готувати урбан-сад, який згодом встановлять у парку «Знесіння». Цим завершився дводенний українсько-австрійський воркшоп та лекторій з урбан-садівництва. Ідею втілюють у межах спільного проекту ГО «За ЕКОрозвиток» та дирекції парку «Знесіння» «Park Znesinnya Vineyard & Urban Garden».

Майбутній урбан-сад буде розташований поблизу велодоріжки у парку «Знесіння». Це будуть вертикальні грядки з квітами, овочами та виноградом. Активісти вже почали готувати короби для майбутніх вертикальних грядок, а після цього висадять різноманітні рослини. Також в саду облаштують лавки.

Фото Миросава Пархомика. Активісти зі Львова разом із австрійськими спеціалістами почали підготовку вертикальних грядок для урбан-саду у парку “Знесіння”

«Урбан-сад – це невеликий міський сад з квітами та овочами. Але більшою мірою він несе на собі не функціональне навантаження, а соціальне. Основна ідея полягає в тому, щоб активні мешканці міста, сусіди об’єднувались, садили різні рослини і в результаті могли їх разом скуштувати. Таким чином люди приділяють більше уваги живому спілкуванню та спільній праці», – зазначила координаторка ГО «За ЕКОрозвиток» Діана Попфалуші.

План майбутнього урбан-саду у парку “Знесіння”: 1 фото – вертикальні грядки та лавки, 2 фото – арки з люциніями та ряди винограду

Львівським активістам у втіленні проекту допомагають австрійські фахівці з урбан-садівництва.

«Коли ми 10 років тому створювали такі урбан-сади в австрійських містах, з нас сміялись, мовляв це не приживеться, – розповіла координаторка австрійської організації «Garden-Polilog» Кордола Фьотч. – Проте зараз це стало популярним місцем зустрічей сусідів та знайомих. Люди, які раніше жили окремо кожен у своїх проблемах та ніколи не зустрічались, тепер мають спільні інтереси – колективна праця та пікніки з продуктами цієї праці».

Урбан-сад у парку «Знесіння» створюють за рахунок Інституту міста в межах проекту «Громади в дії». Вартість проекту – 40 тис. грн. За ці гроші вже закупили дошки для вертикальних грядок, грунт, саджанці, матеріали для лавок, а також згодом надрукують брошури про урбан-садівництво та придбають саджанці. Доїзд та проживання у Львові австрійських експертів з урбан-садівництва оплачує Австрійське бюро академічних обмінів.

Зараз активісти монтують каркас майбутніх грядок. В жовтні, коли остаточно погодять їх розташування з міською радою та дирекцією парку та підготують всі необхідні документи, будуть висаджувати ті культури, що можуть перезимувати. А вже навесні – всі інші рослини.

Загалом у парку «Знесіння» встановлять 10 вертикальних грядок з овочами та квітами, 4 лавки та 3 арки з гліциніями (квіти, що в’ються). Також окремо висадять виноград. 

Приблизно так виглядатимуть вертикальні грядки у парку “Знесіння”

До слова, вертикальні грядки часто використовують не лише у міських садах, а й у невеликих присадибних ділянках та теплицях. Це дозволяє більш ефективно використовувати площу для насаджень.