Українські студенти привезли з Універсіади-2017 два “золота”, три “срібла” та чотири “бронзи”

У Казахстані завершилася ХХVІІІ Всесвітня зимова Універсіада-2017, на якій українські студенти-спортсмени здобули 9 медалей – 2 золотих, 3 срібних та 4 бронзових. Однією з перших виборола срібну медаль для нашої країни у змаганнях зі сноуборду представниця Львівського державного університету фізичної культури Аннамарі Данча.

Усі призери Універсіади та їхні тренери будуть заохочені грошовими преміями, загальна сума яких становить 330 тис. гривень.

«Від щирого серця вітаю наших призерів Універсіади 2017 року. Ці перемоги – свідчення їхньої наполегливості, сили волі та характеру. Такі риси дуже важливі для кожної успішної людини, особливо в сучасному світі. Ми пишаємося українськими чемпіонами і вдячні, що власним прикладом вони пропагують спорт серед українського студенства та молоді», – звернулася із привітанням до спортсменів Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Нагадаймо, що перші медалі для нашої країни 30 січня вибороли Аннамарі Данча («срібло») та Олександр Белінський («бронза»), відзначившись у паралельному гігантському слаломі.

А от першу золоту медаль Україні 3 лютого принесла Надія Белкіна, фінішувавши першою в жіночій гонці переслідуванні на 10 кілометрів. Друге «золото» здобули 4 лютого пара Олександра Назарова і Максим Нікітін, які бездоганно відкатала обов’язкову і довільну програму «Танцю на льоді».

Крім того, Надія Белкіна завоювала на Універсіаді-2017 дві «бронзи» у біатлоні – в індивідуальних змаганнях на 15 км та змішаній естафеті, де призерами також стали Максим Івко, Яна Бондар та Артем Тищенко.

Яна Бондар ще двічі поповнила українську скарбницю у біатлоні: у спринті на 7,5 км та масовому старті на 12,5 км вона була другою.

Подвоїв свою «бронзу» і Олександр Белінський, у гігантському слаломі.

Загалом на трасах та аренах Універсіади змагалися понад 60 представників української студентської збірної, які взяли участь у розіграші медалей з 10 видів спорту. Наші спортсмени стали у кращими в біатлоні, сноубордингу та фігурному катанні на ковзанах. Серед 56 команд, що взяли участь у змаганнях, Україна посіла 10 сходинку.