Виконкоми і всіх роботодавців зобов’язали повідомляти працівників про виклик до військкомату

logo


31.05.2017 11:48

Парламент нещодавно ухвалив зміни до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”. Згідно з ними, керівники установ, підприємств та організацій і виконкоми місцевих рад повинні повідомляти працівників і мешканців відповідних адміністративно-територіальних одиниць, які є призовниками та військовозобов’язаними, про виклик до військового комісаріату. 

Що ж змінилося порівняно з попередньою редакцією цього закону?

— Раніше в законі йшлося, що обов’язок сповіщати про виклик до військкомату покладено тільки на органи самоврядування, підприємства, установи та навчальні заклади тільки в тих

регіонах, де немає військових комісаріатів. Тепер же цей обов’язок поширюється на всіх, — пояснив Олександр Тіщенко, військовий комісар обласного військомату.  — Залишився за підприємствами та навчальними закладами й обов’язок повідомляти у семиденний строк військові комісаріати про прийнятття на роботу чи навчання, звільнення та відрахування призовників і військовозобов’язаних.

— Для військових комісаріатів це щось істотно змінить?

— Основну роботу із призову таки виконують військові комісаріти. Хоча так, тепер органи місцевого самоврядувння та підприємства зобов’язали допомагати нам усюди. 

— А яка відповідальність чекає посадовця, який не повідомив, що працівника чи учня викликають у військовий комісаріат, та на призовника чи військовозобов’язаного, який за таким викликом не з’явився? 

— Відповідальність передбачено статтями 210 та 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.  

Порушення військовозобов’язаними чи призовниками правил військового обліку, неявка їх на виклик до військового комісаріату без поважних причин або несвоєчасне подання в обліковий орган, де вони перебувають на військовому обліку, відомостей про зміну місця проживання, освіти, місця роботи, посади передбачає штраф у розмірі від п’яти до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85 — 119 гривень).

Для тих, хто порушує законодавство про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, також передбачено штрафи. На громадян — розміром від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 — 510 гривень), на посадових осіб — від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 — 1700 гривень).

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter