Вітольд Шабловський – серед почесних гостей Літфесту у Львові

logo
115098_vitold_shablovskij_sered_pochesnih_gostej.jpeg


Цього року, у межах 24 Форуму видавців, відбудеться й 12 Львівський міжнародний літературний фестиваль (Літфест). Це одна з найбільших літературних подій в Україні, найбільш відвідувана подія в Центрально-Східній Європі. На Літфест у цьому році приїдуть понад 50 іноземних авторів з близько 20 країн світу.

Серед них – Вітольд Шабловський – польський письменник і публіцист. Нещодавно  в Польщі вийшла його книга про Волинську трагедію під назвою «Праведні зрадники». Адже Вітольд Шабловський  вже не перший рік досліджує історичну пам’ять та ментальні трансформації країн колишнього соцтабору та околиць Європи.

Три його перші книги – «Вбивця з міста абрикосів» про сучасну Туреччину, «Наша маленька ПНР», написана за результатами тривалого соціокультурного експерименту над власною родиною, та «Танечні ведмеді», де історія болгарських ведмедів-танцівників перетворюється у своєрідну метафору свободи. Всі ці книги перекладено й українською мово.

Загалом географія запрошених на Форум майстрів слова – дуже несподівана – від Польщі та Білорусі до ПАР та Мозамбіку. Адже мета фестивалю – розвиток літератури, мистецтва і культурних традицій народів різних країн і  створення умов для повноцінного діалогу української та іноземної літератури. Він також сприятиме подоланню ізоляції в сприйманні  світом української літератури, визначатиме основні тенденції та напрями розвитку світового літературного процесу.

Ігор Галущак

Львів


Реклама

А поділитися?