З повітря випустять 432,5 тис доз вакцини

logo
36602_z_povitrja_vipustjat_432_5_tis_doz_vakcin.jpeg


Над лісами й полями з повітря розкидають вакцину проти сказу. Таку процедуру проводять у всіх районах області. Триватиме вакцинування тварин до 5 листопада, пише газета “Експрес”. 

“Загалом охопимо територію 17,3 тисячі квадратних кілометрів і випустимо з повітря 432,5 тисячі доз вакцини, — розповідає Ярослав Наличник, головний спеціаліст відділу організації протиепізоотичних заходів Держпродспоживслужби в області. — Застосовуємо вакцину, яку виготовляють в Броварах, звідси й назва — “Броварабіс V-RG”. Її розповсюджуємо з літака. У спецмашину, яка розпорошує такі вакцини, закладаємо 25 приманок на один квадратний кілометр. Це домішки м’ясо-кісткового борошна, в якому міститься препарат. Тварина їсть цю суміш і вакцинується”.

Процедуру проводять за кошти ЄС, за угодою між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Міністерством сільського господарства та розвитку села Республіки Польща. 

“Таке вакцинування тварин проводимо чотири роки поспіль. Жодних отруєнь чи алергії в людей не було. Адже розпорошуємо приманки в нежитлових місцевостях. Однак таку вакцину в руки брати не слід. А собака чи кабан може й п’ять штук з’їсти, шкоди не буде”, — запевняє фахівець.


Реклама

А поділитися?