З жовтня по грудень за виловлену форель штрафуватимуть

logo


Оскільки запасів її небагато, під час нересту слід забезпечити цій делікатесній рибі абсолютний спокій.

До того ж форель струмкова має низьку плодючість — вiд 200 до 600 iкринок за один раз. До прикладу, карась вiдкладає 8 тисяч iкринок, а щука — вiд 1600 до 260 тисяч. Форель — вибаглива риба. Їй потрібна чиста вода, швидка течія та достатня кількість кисню у воді. Тож дати їй спокій хоча б на час нересту вкрай важливо, пиши газета Експрес.

“Жовтень, листопад, грудень оголошено місяцями охорони цього виду риб, — розповiдає Iван Косач, фахівець Управлiння охорони, використання i вiдтворення водних бiоресурсiв та регулювання рибальства областi. — У цей період на території, де триває нерест, заборонено будь-яке рибальство! Також не можна проводити днопоглиблювальні, вибухові, бурові роботи, видобуток гравію та піщано-гравійної суміші, трелювання лісу, заборонено пересування будь-яких плавзасобів, крім спецсуден”.

Нагадаємо, за незаконний вилов форелі струмкової, а також за проведення робіт у місцях нересту загрожує штраф від від 34 до 170 гривень. Якщо ловитимуть форель ще й незаконним приладдям, то сума штрафу сягатиме від 340 до 680 гривень. Крім того, за кожну незаконно виловлену форель доведеться заплатити окремо — 340 гривень.