За час війни на Львівщині зменшилася кількість громад УПЦ МП. Як розповсюджене московське православ’я в області

logo
119849_za_chas_vijni_na_lvivwini_zmenshilasja_ki.jpeg


ruskiyhramЗа наявною у Департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА інформацією, в області зареєстровано статути 59 релігійних громад  Української Православної Церкви Московського Патріархату.

Про це Форпосту у відповіді на запит повідомив т.в.о. голови департаменту М.Туркало.

«Відповідно до вимог Закону України «Про  внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій» від  17.07.2015 № 652-VIII  відбувається  реєстрація  змін  та  доповнень  до  статутів  релігійних громад  (нова  редакція).  Релігійні  громади  Української  Православної  Церкви  у 2017  р.  не  звертались  до  облдержадміністрації  стосовно  внесення  змін  та доповнень до статутів», – йдеться у відповіді Туркала.

Сім громад зареєстровано безпосередньо у Львові. 10 громад зареєстровано на Дрогобиччині (включно з трускавецькою громадою). Порівняно популярний Московський патріархат у гірських районах Львівщини – 5 громад на Турківщині і 4 – на Старосамбірщині. Достатньо активні вірні УПЦ МП і у шахтарському регіоні області. Так, 8 громад зареєстровано на Сокальщині, дві у Червонограді та одна у Соснівці. Шість громад УПЦ МП діють на Жовківщині.

За даними на 1 січня 2014 року, у Львівській області 66 громад вірних Московського патріархату. Тобто чисельність зареєстрованих громад УПЦ МП за три роки скоротилася на 7 одиниць. 


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...