Захисники спадщини Возницького хочуть комісійно берегти Національну галерею

logo


Екс-музейники і громадські діячі зробили заяву з приводу обшуків у колишньої директори Львівської національної галереї мистецтв.

Про це сьогодні на прес-конференції заявив лідер єврейської громади Львова Мейлах Шейхет.

“Я би запропонував створити робочу комісію з провідних борців за збереження культурної спадщини. Вони не тільки можуть говорити, а вони це роблять щоденно: це митці, які займаються збереженням культурної спадщини, які звернуться до Євросоюзу, Президента України, Генеральної прокуратури. Вони наголосять акцентам усі драматичні моменти, що сталися на сьогодніщній день і будуть просити втрутитися. Бо якщо вони нічого не зроблять, буде біда,” – заявив Шейхет.

За словами колишнього начальника управління охорони культурної спадщини і культурних цінностей Львівської ОДА Валерія Потюка, з різних причин відкрито 6 кримінальних справ пов’язаних з роботою Львівської націонаьної галереї мистецтв імені Б. Возницкого і два судових процеси:

“Один суд – по відновленню Лариси Борисівни на роботі та по незаконному її звільненню. Йдеться про визнання конкурсу недійсним, у зв’язку з тим, що були допущені й зафіксовані усі помилки, усі так би мовити, фальсифікації, які були у цьому процесі.”

Валерій Потюк наголосив, що під час конкурсу обрання нового директора галереї, що відбувся торік, у конкурсній комісії були представники громадських організацій, заснованих Тарасом Возняком з іншими громадянами. Потюк оголосив список цих громадських організацій: “Центр міжнародних культурних ініціатив”, “Клуб Галицької кухні”, “Незалежний культорологічний часопис Ї”, “Український осередок ПЕН-клубу”.

Середовище музейників солідарне у тому, що Тарас Возняк готувався до здобуття посади директори ще у 2012 році, після загибелі Бориса Возницького.

Зазначимо, що торік представники львівської інтелігенції, музейники та працівники Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького просили залишити на посаді гендиректором галереї Ларису Разнікову-Возницьку. Тоді заступник генерального директора ЛНГМ ім.Б. Возницького з наукової роботи Володимир Пшик (якого звільнено під час керівництва Галерею Тараса Возняка), запевнив, що музейники реагуватимуть на призначення нового директора залежно від того, як розвиватимуться події після рішення конкурсної комісії.