Жоден полігон області не приймає сміття зі Львова, – Садовий

logo


6 квітня, 2017 – 16:16

Сьогодні, 6 квітня, на сесії Львівської міської ради депутати виділили понад 6,5 мільйона гривень шести містам області, які приймали львівський непотріб. Кошти отримають Буськ (3,5 млн), Миколаїв (1,5 млн), Червоноград (1 млн), Мостиська і Новояворівськ (по 200 тис) та Борислав (154 тис).

Водночас на сесії ішлося про те, що станом на нині у місті переповнені сміттям 423 майданчики, і це – 34 відсотки від їх загальної кількості. Інформацію оприлюднив Львівський міський голова Андрій Садовий і додав, що жоден полігон області не приймає тверді побутові відходи зі Львова. «Ситуація – критична! – вкотре констатував мер. – Ще минулого тижня було прийнято рішення розблокувати деякі полігони Львівщини, і до 31 березня перевізники вивозити відходи. Тепер для Львова всі сміттєзвалища області закриті, через що у місті не прибрано понад 2 тисячі тонн ТПВ».

Міський голова також зазначив, що кожного дня надсилає повідомлення про ситуацію у місті керівникові області Синютці та премєр-міністрові Гройсману. Крім того, міськрада скерувала листа з проханням допомогти до Міністерства охорони здоров’я, також – до всіх областей, однак досі не отримано жодної позитивної відповіді.

Варто додати, що листи до урядників обласного і та державного рівнів скеровували також головні лікарі медзакладів Львова і директори  кількох підприємств. Медики наголошували на небезпеці через невивезення сміття поширення епідемій, гострих кишкових інфекцій, різке зростання кількості гризунів, підприємці – на загрозі зупинення  підприємств через те, що їхні території завалені непотребом, який гниє просто неба. «В наших трудових колективах, серед мешканців міста виникають стихійні протести проти влади, дехто закликає зібрати протестний      актив і вивезти львівське сміття під будинок уряду в м. Києві та під Львівську обласну державну адміністрацію… – йдеться у листі-зверненні підприємців. – Поки що нам вдається стримувати екстремістів, але з кожним днем напруга серед населення м. Львова зростає все більше і більше та існує реальна загроза виникнення стихійних неконтрольованих протестних дій, що може призвести до громадських заворушень з важкими наслідками».

Тим часом учора депутати обласної ради  заслухали звіти керівників  департаментів житлово-комунального господарства Львівської облдержадміністрації та Львівської міської ради Назарія Романчука і Сергія Бабака.

Н. Романчук нагадав, що цьогоріч ЛОДА двічі брала на себе відповідальність для недопущення виникнення у Львові критичної ситуації: «У січні  за нашого сприяння вивезено 2400 тонн відходів, а це 356 переповнених майданчиків ТПВ, у березні – 3500 тонн із 599 майданчиків». За словами чиновника, для вирішення проблеми зі сміттям у Львові та рекультивації Грибовицького сміттєзвалища було створено робочу групу за участю фахівців, яка розробила комплекс першочергових протиаварійних заходів на Львівському полігоні, а також щодо його закриття та рекультивації. «Проте жодні із напрацювань міська влада не втілила, – сказав Назарій Романчук. – Така ж ситуація із рішеннями обласної комісії з питань ТЕБ І НС щодо стабілізації ситуації – практично жодне з них не виконано зі сторони міськради».

Своєю чергою, міський посадовець, Сергій Бабак, озвучив кількість перенавантажених сміттям майданчиків, констатував, що вивозити його нема куди і висловив міркування, що місто та область мають спільно облаштувати сучасний полігон ТПВ.

Насамкінець Львівська обласна рада визнала роботу ЛОДА з вивезення сміття зі Львова задовільною, а роботу Львівської міськради – незадовільною.

На тому обласні депутати й розійшлися.

Сміття у Львові, звісно ж, не поменшало.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів