Золоту гантелю, відеоарт і творчі пошуки випускників академії мистецтв показують у Львові

logo


У галереї Львівської академії мистецтв виставили свої роботи випускники кафедри монументального живопису. Три роки після випуску однокурсники зібралися, аби показати, що вони не покинули мистецтва, більше того, активно розвиваються, але не лише в академічних стилях.

Одразу при вході око глядача натрапляє на золоту гантелю.

«А чому би й ні? Є ж золотий батон», ― жартує автор інсталяції Андрій Гелитович.

«Імпульсом було таке емоційне відчуття дитячої наївності, коли дитина, дивлячись на якийсь об’єкт, може повірити в якісь його дивовижні властивості. Я назвав цей твір «300 кілограмів золота». Хто знає, яка маса гантелі? Дитина може повірити, що це 300 кілограмів, що це золото. І взагалі цей твір про вартості, про цінності: золоті гантелі, золоті батони», ― пояснив художник.

Роман Гайдейчук за цей час почав працювати у відеоарті. Тому на виставці презентує свою відео роботу.

«Я назвав роботу «Гліч». Гліч означає цифровий глюк. І мене у цій роботі цікавило показати цифрові помилки, але не з технічної сторони, а швидше, як помилка впливає на зображення», ― розповів Роман Гайдейчук.

Експерименти своїх вихованців оглянули їхні викладачі ― Ігор Шумський та Любомир Медвідь.

«Крім монументального мистецтва, їх цікавлять всі процеси, які проходять у мистецькому житті Львова, світу і вони активно в тому беруть участь. Це надзвичайно творчий, потужний пласт молодих художників, за якими майбутнє», ― поділився враженнями Ігор Шумський, декан факультету образотворчого мистецтва та реставрації.

«Сьогоднішня виставка показує, що вони розвиваються саме в тому напрямку, щоб на європейський і на український мистецький ринок вийти гідно і належно презентувати нашу львівську академічну школу», ― додав завідувач кафедри монументального живопису Любомир Медвідь.