10 грудня N років тому

logo


10 грудня N років томуУ 1940 році (76 років тому) народився Микола Кацал, український диригент, лауреат Шевченківської премії, засновник львівської капели хлопчиків та мужчин Дударик, а також однойменної хорової школи. У 1971 заснував хор хлопчиків «Дударик», з яким досяг значних успіхів. Видатною подією, зокрема і у житті міста Львова, було відкриття у 1989 р. першої української державної хорової школи. Микола Кацал — ініціатор створення у Львові Львівського християнського екуменічного братства (2002 р.), як прообразу духовної консолідації українського народу. Нагороджений Грамотами Української Православної Церкви (КП), Української Греко-Католицької Церкви, медаллю «За відданість» Української Автокефальної Церкви. Почесний громадянин міста Львова (2011 рік, Ухвала Львівської міської ради від 21.04.2011 № 433). Нагороджений відзнакою міського голови Львова «Почесний знак Святого Юрія» (грудень 2015).

10 грудня N років тому68 років тому у 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини. Саме тому цей день відзначається як День прав людини). Декларація стала результатом безпосереднього досвіду Другої Світової Війни і представляє першоглобальне вираження прав, на які усі люди мають невід’ємне право. Декларація складається з 30 статей, які лягли в основу наступних міжнародних договорів, у регіональних документах по правах людини, національні конституції та інші закони. Міжнародний законопроект з прав людини складається з Всесвітньої Декларації Прав Людини, Міжнародного Пакту про економічні, соціальні і культурні права і Міжнародний пакт про громадянські і політичні права та двох факультативних протоколів до неї. У 1966 році Генеральна Асамблея прийняла два докладних договори, які завершують Міжнародний законопроект про права людини. В 1976 році, після того як договори були ратифіковані достатнім числом окремих націй, законопроект набув статусу міжнародного права.

10 грудня N років тому10 грудня 2006, тобто рівно 10 років тому помер Августо Піночет, колишній диктатор Чилі. Військова хунта на чолі з Піночетом взяла курс на перетворення Чилі з аграрно-індустріальної країни з розвиненим внутрішнім ринком на аграрну країну-експортера сировини. Станом на серпень 2011, згідно з офіційними даними, за 17 років диктатури 3.065 людей було вбито або вони «зникли без відома», 40.018 було заарештовано, затримано без рішення суду та катовано у в’язницях А 500.000 (себто 5% населення) еміґрувало[25]. Крім того, за деякими даними, в перші роки після перевороту 300.000 людей були звільненні з роботи через політичні переконання, зокрема роботу втратити 30% університетських викладачів і професорів.