Адвокат з Верони переїхав до села на Львівщині, щоб викладати дітям італійську

logo


Роберто Трані каже, що переїхав у гірське село, щоб переосмислити життя.

Адвокат із Верони в школі невеличкого селища Довге-Гірське на Львівщині вчить дітей італійської мови. 60-річний італієць приїхав в Україну, щоби відволіктись од насичених буднів.  Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

ВідеоУ селищі на Львівщині вчителює італієць, який переїхав з Верони для переосмислення життя

Італієць Роберто Трані та його пес Йоска засніженим гірським селом поспішають до школи. Тут Роберто навчає дітей італійської. Учні вже вільно спілкуються з приїжджими італійцями – принаймні з Йоскою.

Читайте також: Від Італії та США до Гондурасу і Папуа-Нової Гвінеї: куди б тікали українські нардепи в разі халепи в Україні

Школяр Валентин Яворський хизується словами, які вже вивчив. Каже, дуже старається, бо влітку їде до бабусі – вона на заробІтках в Італії. У більшості учнів там працюють рідні, каже директор школи.

«Діти навіть не хочуть йти додому їсти, беруть з собою канапки, перекусять і йдуть із задоволенням на італійську. Багато наших людей поїхали в Італію і вони, можливо, і бачать для себе перспективу, щоб вивчити цю мову», – каже директор школи Дарія Барщик.

Роберто каже, що вдома – у Вероні – працює адвокатом. Має багато клієнтів і непоганий заробІток. У гірське село приїхав зі своїм собакою Йоскі переосмислити життя. Обрав Україну не випадково. Тут шість років тому лікувася, та вдаватися в подробиці  не хоче. Лише каже, саме тоді познайомився з місцевим – Хосе Турчиком, у будинку якого зараз живе.

Читайте також: Чи дешевше їхати до Італії машиною, ніж летіти літаком. Експеримент ТСН

«Тут у мене невеликий будинок, який я йому предоставив, познайомив з селянами, він інтегрувся, став улюбленцем», – каже Хоче.

Роберто зізнається, що до таких  умов не звик. В Італії всю хатню роботу виконувала покоївка.

«Я тут зустрівся з геть інакшим способом праці, ніж в Італії. І мені це страшенно подобається, я відчуваю потребу допомагати іншим», – каже Роберто Трані.

А от місцеві  філософію Роберто збагнути не можуть. Мовляв, навіщо з самої Верони їхати в їхнє Довге-Гірське, де лиш школа та церква, і жодного супермаркету чи ресторану. Та щоб Роберто додому не поспішав, усіляко йому допомагають. Сусідка Ірина Карпа щодня безкоштовно носить йому сніданок, обід і вечерю.

Читайте також: В Італії українка живе на лавці у парку і нікого до себе не підпускає

Утім, Роберто зізнається – за два місяці має повертатись у Верону. Там на нього чекають клієнти.

Кореспондент ТСН Марічка Кужик