Автори проекту фонтану біля Львівської опери показали його візуалізацію

logo


Перед Львівським театром опери та балету облаштують сухий фонтан. На сесії Львівської міської ради депутати прийняли відповідну ухвалу. Роботи профінансує благодійний фонд «Сокар Благо».

Площу перед оперним зроблять у вигляді силуету скрипки, гриф якої примикатиме до театру. Струни виконані азбукою Морзе з RGB LED підсвічуванням і читаються, як «Місце можливостей. Відкритий для світу. Львів — місто кохання. Місто вільних людей».

Автори проекту також пропонують повністю звільнити площу перед оперним від атракціонів і МАФів, встановити зручні лавочки, вбудовані в парапети зелених зон, з розетками для зарядки ноутбуків і телефонів. Планується також надати для користування безкоштовний wi-fi з онлайн бібліотекою, інформаційними боксами, поруч будуть велопарковки.

візуалізація архітектурної майстерні «33by.pro by Ivan Yunakov»

Проект реконструкції фонтана та площі розробили автори Іван Юнаков, Андрій Карпов, Ярослав Катрич, Максим Астрейко, Володимир Томіленко. Вони розповідають, що поставили перед собою три основні завдання: зробити площу сучасною і підкреслити архітектуру головного фасаду оперного театру; змінити філософію фонтана, щоб нічого не перешкоджало огляду театру з протилежного боку площі та створити новий імідж площі шляхом залучення творчої еліти.

«Міні-метеостанція, розроблена інженерами, буде регулювати напір і висоту струменя фонтану залежно від погоди і сили вітру. Синхронізація фонтану з оперним театром дозволить насолодитися виставою не тільки всередині театру, а й ззовні. Фонтан стане частиною сценічної опери завдяки тому, що струмені води з форсунок паралельно «заграють» як еквалайзери. У темний час доби фонтан буде підсвічуватися RGB LED підсвічуванням малого споживання. У гранітному мощенні, виконаному в двох кольорах – сірому і темно-сірому, також будуть встановлені лінійні LED підсвічування, які будуть висвітлювати площу в темний час доби», – повідомляє прес-служба ЛМР.

Галицька районна адміністрація має укласти меморандум про співпрацю щодо спорудження «сухого» фонтану з благодійний фондом «Сокар Благо». Проект меморандуму має пройти погодження трьох постійних комісій, зазначила директор юридичного департаменту ЛМР Гелена Пайонкевич.

Демонтаж теперішнього фонтана міськрада виконає сама. Його можна буде використати в іншому місці.

«Також паралельно треба навести лад на «стометрівці»: встановити якісні лавочки та зробити освітлення. Ці роботи потрібно виконати в стилі, який відповідає сьогоднішнім реаліям. Цей фонтан і площа має бути одним із символів нашого міста», — наголосив міський голова Львова Андрій Садовий.

У холодну пору року фонтан відключать, і він перетвориться на пішохідну зону.

Нагадаємо, теперішній фонтан біля Оперного театру облаштували у 2008 році.