Близько тисячі операцій на рік проводять військові хірурги-травматологи у Львові

logo


«Гарячий хірургічний цех» — так між собою час від часу називають відділення травматології Військово-медичного клінічного центру Західного регіону. Загалом військові хірурги цього відділення проводять близько тисячі різних операцій на рік. І більшість із них — важкої або середньої складності.  От і під час підготовки цього матеріалу медики оперували військовослужбовицю, у якої була серйозна травма колінного суглоба.

— Ми провели операцію з відновлення передньої хрестоподібної зв’язки, — розповів старший ординатор травматологічного відділення, капітан медичної служби Олег Синишин. — Це складна операція. Але ми зробили її успішно, і я маю великі сподівання, що наша пацієнтка скоро продовжить свою службу, і взагалі — житиме повноцінним життям.

Завдяки передовим технологіям, які опанували хірурги-травматологи, більшість операцій, що потребували глибоких і великих розтинів, вже пішли в минуле. Комп’ютерні системи, різноманітні датчики і камери високої роздільної здатності дозволяють робити втручання інвазивним способом. Цей майже «безкровний» метод дозволяє значно пришвидшувати одужання навіть після складних операцій.

За час досить нетривалого знайомства з персоналом відділення впадає в око відносно молодий вік більшості хірургів.

Капітан медичної служби Олег Синишин

— Ви знаєте, у нашому відділенні дуже сильно розвинута тяглість поколінь, — продовжив Олег Петрович. — Більш досвідчені хірурги щедро передають свої знання молодим спеціалістам. Постійно триває опанування нових технологій і техніки. І це добре впливає на якість нашої роботи.

Годі й казати, що переважна більшість лікарів мають реальний бойовий гарт, який здобули під час стримування російської навали на сході України. Часто-густо їм доводилось робити операції під ворожими обстрілами, освітлюючи операційний стіл саморобними ґасовими лампами. Але завдяки своєму професіоналізму вони врятували чимало життів українських захисників.

читайте також:

Окремо потрібно наголосити, що все лікування й операції для військовослужбовців — безоплатні. Міністерство оборони закуповує необхідні набори медикаментів і матеріалів.

— Я бажаю всім військовослужбовцям не хворіти, — з усмішкою підсумував розмову капітан медичної служби Олег Синишин. —  Звичайно, ми тоді залишимося без роботи, але що може бути краще за здорових людей?! Та якщо трапилась біда, ми докладемо всіх зусиль, аби врятувати здоров’я і життя наших пацієнтів.

Фото і відео автора