Брата скандальної активістки Олени Живко визнали винним у земельних махінаціях

logo


Львівського державного реєстратора і двоюрідного брата скандальної активістки Олени Живко 43-річного Михайла Живка визнали винним у незаконній реєстрації прав приватної власності на земельну ділянку, що перебувала у власності громади.

Відповідний вирок Шевченківського районного суду міста Львова від 23 грудня 2019 року опублікований у Єдиному державному реєстрі судових рішень. Згідно з матеріалами суду, головний спеціаліст відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції Михайло Живко у 2013 році незаконно зареєстрував право приватної власності ПП «Глобал Груп» на земельну ділянку площею 0,15 га за адресою вул. Липинського, 27.

Ділянка, право власності на яку незаконно зареєстрував Михайло Живко (скріншот Публічної кадастрової карти України)

Вказана земельна ділянка перебувала у комунальній власності. Через місяць після незаконної реєстрації прав приватної власності ПП «Глобал Груп» продало земельну ділянку київській компанії «Інвест Регіон», що займається торгівлею паливом.

За даними YouControl, засновником і власником ПП «Глобал Груп» є мешканець м. Бібрка Тарас Кривий, а кінцевими власниками ТОВ «Інвест Регіон» дві компанії в Нідерландах – «Цицерон Холдінг Б.В.» та «Богстоун Холдінг Б.В.».

Внаслідок незаконних дій реєстратора Михайла Живка громаді міста було завдано шкоди на більш як 2,5 млн. грн. Саме такою була ринкова вартість ділянки станом на 26 березня 2013 року.

Суддя Василь Кавацюк визнав винним Михайла Живка за ч.2 ст. 367 КК України – службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки. Згідно з вироком суду Михайло Живко засуджений до 4 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з державною реєстрацію речових прав на нерухоме майно, строком на 3 роки.

Втім, тим же вироком Михайла Живка звільнили від реального відбування покарання у зв”язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.

Проте суд постановив стягнути з Михайла Живка на користь Львівської міськради 2 589 740 грн як відшкодування майнової шкоди, завданої вчиненням кримінального правопорушення. У 2018 році Львівська міська рада також виграла судовий процес щодо скасування прав власності на ділянку на вул. Липинського, 27 та її повернення у власність громади міста.

Михайло та Олена Живко у списку авторів збірника наукових статей (фото ZAXID.NET)

У липні 2018 року Міністерство юстиції України також видало наказ щодо проведення камеральної перевірки у державному реєстрі речових прав на нерухоме майно щодо діяльності Михайла Живка вже на посаді державного реєстратора Солонківської сільської ради, Пустомитівського району, Львівської області.

Нагадаємо, що ZAXID.NET публікував розслідування щодо участі у візових аферах та підробки документів про освіту двоюрідної сестри Михайла Живка, скандальної активістки і голови організації «Об’єднання добровольців» Олени Живко. Поліція розпочала розслідування діяльності фігурантки публікації.