Британці навчать львівських медиків оперувати малоінвазивним методом

logo


Якщо хворого оперувати таким способом, то у лікарні він проведе всього до двох днів

Медики Львівської обласної клінічної лікарні під наставництвом найкращих хірургів Британії будуть вчитися проводити складні операції на кишківнику малоінвазивним методом. Про це у п’ятницю, 24 травня, повідомив начальник ЛОВАМаксим Козицький.

Угоду про менторство між Нотінгемською університетською клінікою і Львівською обласною клінічною лікарнею підписали під час Summit of First Ladies and Gentlemen, який днями з ініціативи Першої леді України Олени Зеленської відбувся у нашій столиці. Це перший меморандум між Великою Британією та Україною, який стосується медичного партнерства і менторства. Нотінгемська університетська клініка входить до п’ятірки найкращих лікарень Англії. Понад 90% великих операцій тутпроводять малоінвазивно.

Директор Львівської обласної клінічної лікарні Орест Чемерис, керівник SMART Medical Aid Ірина Рибінкіна, хірург Нотінгемської університетської клініки Чарльз Максвелл-Армстронг і начальник ЛОВА Максим Козицький Директор Львівської обласної клінічної лікарні Орест Чемерис, керівник SMART Medical Aid Ірина Рибінкіна, хірург Нотінгемської університетської клініки Чарльз Максвелл-Армстронг і начальник ЛОВА Максим Козицький

Такий методзначно менше травмує пацієнтів, рідше настають ускладнення після операцій, відтак люди суттєво швидше відновлюються. За словами провідного спеціаліста колоректальної хірургії Нотінгемської університетської клініки Чарльза Максвелл-Армстронга, який буде одним з тих, хто навчатиме українських спеціалістів, оперування таким методом зекономило британцям мільйони фунтів стерлінгів, бо замість тижня, пацієнт проводить в лікарні до двох днів.

Українських хірургів навчатимуть в межах проєкту, якийвтілюють партнери зі SMART Medical Aid на чолі з Іриною Рибінкіною. До речі, саме завдяки обладнанню, яке надав фонд, та іноземним спеціалістам, яких він запросив у Львів, з квітня лапароскопії навчаються 32 інтерни зі Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького та інших медичних вишів нашої держави.

“Наша мета – щоб малоінвазивний метод був провідним, за допомогою якого оперуватимуть у Львівській обласній клінічній лікарні, а Львівський національниймедичний університет імені Данила Галицького став базою, де навчатимуть лапароскопії інтернів та лікарів зі всієї України”, — наголосив Максим Козицький.