Чому на вулиці Коперника у Львові зрізають дерева

logo


Згодом тут мають облаштувати вело-пішохідну доріжку.Візуалізація: ЛКП "Інститут просторового розвитку"

Візуалізація: ЛКП “Інститут просторового розвитку”

На вулиці Коперника уздовж підпірної стінки, де згодом мають облаштувати вело-пішохідну доріжку, почали зрізати дерева. Як пояснила керівниця відділу урбаністики ЛКП «Інститут просторового розвитку» Олександра Сладкова, це дозволить укріпити підпірну стінку та облаштувати оглядові майданчики.

«Із початку ХХ ст. на вершині схилу ріс грабовий живопліт, про що свідчать датовані фото. Проте у 70-х роках його перестали належним чином доглядати: поміж граби засіялися клени, які спочатку стригли разом із грабами. Клени витіснили граби, тож стригти живопліт надалі не було сенсу. Клени, що ростуть з проміжками 30-40 см, відпустили рости. Внаслідок стрижок вони набули дивакуватих форм. Все було нормально, допоки клени не виросли високі і вітер почав їх розхитувати», – написала на своїй сторінці у Facebook Олександра Сладкова.

За її словами, це спровокувало розхитування схилу, а для надійного його укріплення необхідно облаштувати підпірну стінку з фундаментом.

«Це неможливо зробити, не завдавши непоправної шкоди кленам, тому вирішили комплексно укріпити схил і забрати самосівні клени, проте зберегти дерева, що ростуть на схилі, та підсадити нові дерева та кущі, що будуть не лише тримати, а й прикрашати схил. Основна функція укріплення – за підпірною стінкою, яка дозволить навіть організувати оглядові майданчики», – додала Олександра Сладкова.

Нагадаємо, Галицька районна адміністрація 16 квітня підписала договір про облаштування вело-пішохідної зони на вулиці Коперника від вулиці Грабовського до вулиці Колесси. За проектом тут висадять 25 дерев та 1005 кущів.