Давидка з Турківщини, у якого параліч діафрагми, готують до другої операції

logo


ЛЮДИ

10-місячний Давидко перебуває у лікарні майже з народження і весь час дихати йому допомагає апарат штучної вентиляції легенів

ФОТО ЗІ СТОРІНКИ ЮРІЯ ФЕДЕЧКА

Команда Львівської обласної лікарні «Охматдит» готує Давидка – малюка з Турківщини, до імплантування другого стимулятора нерва діафрагми. Наразі дитину стабілізували після першої операції. Про це Galnet розповів торакальний хірург «Охматдиту» Олег Ленів:

Проведений перший етап, дитина стабілізована, проводиться стимуляція правого купола діафрагми. Зараз дитина готується до операції з лівої сторони, щоб у майбутньому проводити повноцінну стимуляцію діафрагми – лівого і правого куполів. Друга операція також буде малоінвазивною, – пояснює Олег Ленів. 

Він додав, що коли вставлять другий стимулятор, буде повноцінна стимуляція діафрагми і лікарі розпрацьовуватимуть її.

Нагадаємо, 2 червня лікарі провели майже 4-годинну операцію з імплантації першого стимулятора нерва діафрагми малюкові. Попри усю складність втручання, це була малоінвазивна операція.

Як писав Galnet, через рідкісну хворобу – двобічний параліч діафрагми – Давидко перебуває у лікарні майже з народження і весь час дихати йому допомагає апарат штучної вентиляції легенів.

У лікарні пояснюють, є один метод, який може допомогти Давидкові дихати самостійно. Для цього дитині треба імплантувати стимулятор діафрагмального нерва, який допоможе зняти її з апарату ШВЛ.

Відтак, благодійний фонд «Із янголом на плечі» оголосив збір коштів – спочатку на персональний ШВЛ, щоб дитина не була прив’язана до лікарні і могла поїхати з батьками додому, а згодом і на спеціальний стимулятор, який допоможе Давидкові дихати без ШВЛ.

Необхідні кошти, а це майже 500 тисяч гривень і 50 тисяч доларів, зібрали менш, ніж за місяць. 14 травня стимулятор прибув у Львів зі США.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.