Депутати ЛМР звернулися до уряду про створення агломерації Львова

logo


Депутати Львівської міської ради звернулися до прем’єр-міністра України Олексія Гончарука, міністерки розвитку громад та територій України Альони Бабак та голови Львівської ОДА Маркіяна Мальського про врахування інтересів Львова під час розроблення нового адміністративно-територіального устрою держави. Таке звернення озвучили під час засідання сесії у четвер, 12 грудня.

У зверненні депутатів ЛМР йдеться про те, що раніше при створені ОТГ довкола міст не завжди враховувалися інтереси цих міст.

«Це суперечило як методиці формування територій громад, так і здоровому глузду. Адже в сучасному світі саме міста є точками економічного зростання та «локомотивами» розвитку цілих країн», – йдеться у зверненні депутатів.

У зверненні депутати також навели результати дослідження міської ради про кількість людей, які щодня приїжджають до міста з прилеглих населених пунктів. Згідно з даними дослідження, з 15-кілометрової зони навколо Львова до міста приїжджає 76 тисяч мешканців, з них 24 тисячі людей приїжджають із населених пунктів, розташованих у межах 4 км від Львова.

«Фактично місто Львів вже роками інтегрує у свою транспортну та соціальну інфраструктуру мешканців прилеглих громад та надає фінансову підтримку прилеглим громадам на реалізацію інших власних проектів. Наприклад, лише на такі громади, як Винники, Брюховичі та Рудно, за останні роки було витрачено з бюджету розвитку Львова близько 300 млн. гривень», – наголошують депутати ЛМР.

У зверненні йдеться про те, що зараз офіційно заявили про бажання приєднатись до Львова села Зашків, Завадів, Зарудці. Мешканці села Білогорща внесли електронну петицію щодо приєднання до міста, а мешканці села Підбірці та Малехова звернулись з проханням забезпечити їм транспортне сполучення з містом.

«У той же час, більшість приміських територіальних громад, не заперечуючи можливість об’єднання з містом, не заявляли офіційної позиції з цього приводу, очікуючи рішення уповноважених державних органів», – йдеться у зверненні.

Таким чином депутати міської ради просять уряд врахувати інтереси міста Львова при формуванні нового адміністративно-територіального устрою держави.

«Наше бачення нової територіальної основи міста базується в першу чергу на чинній містобудівній документації, зокрема Генеральному плані м. Львова, який містить прогноз територіального розвитку міста та охоплює територію більше 20 приміських населених пунктів. Йдеться про так звану містобудівну систему “Великий Львів”, яка є частиною Генерального плану м. Львова, прийнятого у 2010 році», – наголосили депутати у своєму зверненні.