Депутати «Самопомочі» у Львівській міськраді вперше виступили проти Садового

logo


Мер Львова Андрій Садовий поспіхом закрив засідання сесії Львівської міської ради 13 лютого після кількох розглянутих питань. Причиною такого рішення стала відмова більшості депутатів голосувати за зміни до бюджету розвитку Львова, які стосувались розподілу 165 млн грн. Понад 140 питань порядку денного залишились нерозглянутими. У мерії заявляють, що через провал голосування за бюджет розвитку не зможуть профінансувати низку важливих ремонтів.

ZAXID.NET розповілає про перебіг скандального засідання, у ході якого частина фракції «Самопоміч» вперше виступила проти Садового.

«Моя присутність є критично шкідливою»

Питання про зміни до бюджету розвитку було другим у порядку денному засідання сесії. Однак його розглянули після обідньої перерви, перед тим проголосувавши кілька інших питань позачергово: за створення комунального футбольного клубу «Карпати», затвердження Плану сталої мобільності Львова, посад омбудсменів та змін до основного міського бюджету.

Під час представлення питання про зміни до бюджету розвитку керівниця департаменту економіки Львівської міськради Ірина Кулинич заявила, що загалом місто має перерозподілити додаткові 165 млн грн.

«Ми провели гострі дискусії з депутатськими комісіями, і якщо є запитання, я готова відповідати. Ми розуміємо, що коштів є недостатньо, але будемо рухатися у тому напрямку, щоб всі об’єкти були виконані», – наголосила Кулинич.

Під час обговорень цього питання депутати з різних фракцій близько години висловлювали свої побажання і незадоволення змінами у бюджеті розвитку. Вони просили виділити кошти на різні ремонти у своїх виборчих округах: на дороги, школи у Рудно та Брюховичах, стадіон «Торпедо», на дитячу лікарню на Орлика, на каналізування Білогорщі і так далі.

«Є вулиця Замкова. На превеликий жаль, ніхто не збирається фінансувати ремонт цієї вулиці упродовж кількох років. А на цей рік заплановано 5 млн грн на дофінасування побудови нового фонтану [перед Оперним театром], щоб підвести мережі. Зараз відображено в бюджеті близько 9 млн грн на туристичну алею, де в нас ярмарки стоять. Не беруть до уваги Татарську, Богдана Змельницького, Смерекову та інші вулиці цього району», – наприклад, обурився депутат від БПП Сергій Івах.

Обговорення питання бюджету розвитку було емоційне і затягнуте: висловлюючи претензії не лише до бюджету розвитку, а й до міського голови, депутати встигали навіть розповідати анекдоти.

Андрій Садовий відверто нервував. «Я бачу, що моя присутність в залі є критично шкідливою», – зауважив Садовий після низки вислуханих претензій від депутатів.

Ми ж не можемо голосувати кожну «хотілку»

Зрештою Садовий поставив питання про зміни до бюджету розвитку на голосування «за основу», і його підтримали 42 депутати. Після цього Садовий поставив на голосування пропозицію Сергія Іваха про виділення коштів на викуп стадіону «Торпедо», однак її не підтримали депутати.

Зрештою мер Львова запропонував відтримати це питання «в цілому», однак «за» проголосував лише 31 депутат з 64. Таким чином для прийняття позитивного рішення не вистачило двох голосів. Найцікавіше, що питання не підтримали четверо з 16 присутніх у залі депутатів з «Самопомочі» (загалом фракція налічує 24 депутати).

Результати голосувань за питання про зміни до бюджету розвитку (скріншот з відео)

Повністю підтримала питання змін до бюджету розвитку лише фракція «Народний контроль» (5 депутатів). З фракції БПП за проголосував лише один депутат з 15 присутніх, зі «Свободи» теж один, ще по три голоси віддали депутати з «Громадянської позиції» та «УКРОПу». «За» проголосували також секретар міської ради Анатолій Забарило і міський голова Андрій Садовий. Натомість двоє присутніх членів «УГП» не голосували за це питання.

ZAXID.NET звернувся у міськраду із інформаційним запитом про поіменні результати голосування. Судячи з цих результатів, не голосували, хоч і були присутні депутати «Самопомочі» Тарас Кльофа, Олена Пасевич та Володимир Крицак, ще одна депутатка «Самопомочі» Ольга Посипанко утрималась.

Фото 1Фото 2

Після провального голосування за бюджет розвитку Андрій Садовий вирішив не продовжувати засідання сесії.

«Хлопці, ви реальні люди чи ні? Ви розумієте, що треба щось балансувати, що є закон? Ми ж не можемо голосувати кожну «хотілку». Ми маємо діяти згідно чинного законодавства. Оголошую засідання закритим, дякую», – з цими словами мер закрив сесійне засідання.

Зазначимо, що бюджет розвитку Львова приймають в кінці кожного року або на початку наступного. Саме у бюджеті розвитку закладаються гроші на усі ремонти в місті – на дороги, парки, школи, дитсадки, лікарні тощо. Упродовж року у бюджет розвитку кілька разів вносять зміни.

***

Увечері 13 лютого керівниця департаменту економіки ЛМР Ірина Кулинич на своїй сторінці у Facebook повідомила про ремонти, які не отримають фінансування через провальне голосування депутатів.

«Шановні депутати, не достойно не підтримати виділення коштів на ремонт дороги Пилипа Орлика до дитячої лікарні, ремонт операційних та діагностичних кабінетів дитячої лікарні, лікарні на вул. Топольній, міської 8-і лікарні. На 138 об`єктів освіти. Частини співфінансування проектів – переможців конкурсу освіти та охорони здоров’я. Сумно і соромно за сьогоднішній день перед львів’янами», – написала вона.