Дитячі машинки продовжують їздити перед Оперним театром: чому міськраді не вдалося

logo


Вже більше року у Львові триває війна між міською владою та підприємцями, які організували бізнес із дитячими атракціонами та автомобілями на площі навпроти Оперного театру.

Сайт 032.ua вирішив дізнатись чому, незважаючи на заборону, бізнесмени продовжують заробляти гроші на своїх атракціонах навпроти оперного театру.

Як все починалося. Боротьба з дитячими машинками навпроти Оперного театру у Львові розпочалася ще у 2015 році. Так, 30-го грудня депутати міської ради на пленарному засідання прийняли ухвалу щодо заборони встановлення будь-яких атракціонів на площі перед оперним театром.

Та вже у новому, 2016 році, на площі навпроти театру знову кружляли машинки, незважаючи на офіційну заборону щодо дільності атракціонів будь-якого виду. Вже у січні того ж року у підприємців та представників влади виник перший конфлікт, коли працівники Галицької РА конфіскували дві дитячі машинки з проспекту Свободи. Та навіть незважаючи на це, бізнесмени продовжували успішно заробляти гроші на батьках, діти яких аж ніяк не могли встояти перед спокусою покататись на іграшці.

Що далі. Питання щодо атракціонів та дитячих машинок поблизу Оперного театру ще довго не давало спокою міським депутатам. І вже 8-го червня 2017 року мерія приймає нову ухвалу  “Про затвердження Положення про порядок надання послуг у сфері відпочинку та розваг на території міста Львова” та забороняє діяльність будь-яких атракціонів в центрі міста. гідно з проектом ухвали, підприємці, аби отримати дозвіл на встановлення будь-яких атракціонів у Львові, мають звертатися за дозволом до комісії, яку очолює директор департаменту економічного розвитку ЛМР Ірина Кулинич. Втім, депутати заборонили видавати такі дозволи для роботи атракціонів на просп. Свободи (у тому числі на площі перед Оперним театром).

Але навіть це не зупинилозухвалих бізнесменів. Їхній бізнес продовжує процвітати, тільки тепер вони перенесли свій товар під брамо навпроти театру. Натомість, діти, як і раніше, катаються на машинках на площі поблизу Оперного,

Нещодавно кореспондент нашого мав розмову із працівником прокату Олегом Спиридоновим, який запевнив нас, що ніяких порушень в їхній дільності немає.

“ В нас немає атракціонів, ми займаємося дитячими іграшками. Наш прокатний пункт розташований на проспекті Свободи,41. Міська влада заборонила встановлення атракціонів, а дитячі машинки під цю заборону не підпадають. Це дитячі іграшки, які ми здаємо на прокат, а діти самі приходять кататись на площу перед театром”, – зазначив Олег Спиридонов.

Нічого вдіяти із недобросовісними підприємцями не можуть ні правоохоронці, ні представники “Муніципальної дружини”. І проблема тут не в бездіяльності органів правопорядку. Як розповів в коментарі кореспонденту 032.ua директор “Муніципальної дружини” Роман Хом’як, підприємці знайшли досить цікавий спосіб, аби зберегти свій бізнес не порушуючи закону.

“На момент виявлення порушення, ми маємо право скласти припис, згідно яким порушник має сам усунутися впродовж наступних 5 днів. Якщо впродовж цьього терміну порушник продовжує свою діяльність, то ми можемо спільно із правоохоронцями та представниками Галицької РА проводити акт демонтажу. Але оскільки порушник знає про цю ухвалу, на п’ятий день він не виставляє свій товар, виконуючи таким чином вимоги припису. А вже, припустимо за 7 днів, він знову починає працювати”, – розповів Хом’як.

За його словами, подібний процес може тривати роками. Та схоже, що у Львові знають, як можна із цим боротись.

“Ми намагаємось достукатись до законотворців, аби вони почули про наші проблеми. Тому, 28-го липня у Львові відбудеться Всеукраїнський з’їзд муніципальних варт. Плануємо на цьому з’їзді скласти меморандум та спільно з іншими містами дотиснути Верховну Раду щодо прийняття закону “Про Муніципальну Варту”. Прийняття такого закону позитивне вплине на покращення благоустрою в усіх містах країни”, – сказав Хом’як.