Для незрячих створили макет Гарнізонного храму святих апостолів Петра й Павла – ФОТО

logo


У Львові для незрячих презентували 3D макет Гарнізонного храму святих апостолів Петра й Павла. Бронзову мініатюру святині, яку виготовив скульптор Василь Одрехівський, розмістили на площі навпроти храму. Замовником робіт, вартість яких склала близько 400 тис. грн виступила Галицька районна адміністрація

Як передає Amazing Ukraine, про це повідомляє Дивись.info.

Читай також: Річний хіт-парад FDR вперше очолили україномовні пісні

Участь у відкритті макету храму взяла і незряча родина Голуб – батьки покійного Героя АТО Юрія. Настоятель Гарнізонного храму о.Тарас Михальчук розповів, що власне ці люди теж певним чином спонукали до такого проєкту. Своїми емоціями під час відкриття макету церкви поділилася й ініціаторка створення макетів архітектурних споруд для незрячих, заслужена працівниця соціальної сфери України й радниця міського голови Львова Оксана Потимко.

«Я нарешті зможу побачити Гарнізонний храм. Не просто почути чийсь опис, як він виглядає, а власне на дотик його побачити, як і всі незрячі люди. Також це дуже важливо тому, що макетування архітектурних пам’яток давнього Львова стало брендом для нашого міста, і я страшенно тішуся з того, що моє місто – місто Львів, міська рада – підхопили цю ідею. Є люди, які усвідомили, наскільки це потрібно і важливо – дати незрячій людині можливість побачити, що є довкола». – каже вона.

І додає, що такий макет один до одного повинен відтворювати всі деталі. Обов’язково має бути табличка, написана шрифтом Брайля, щоб незрячі могли прочитати, який це макет. І третя річ – ми запропонували архітектору давати рельєфний Q-код, за яким є озвучена деталізована інформація про саму пам’ятку. І от власне Гарнізонний храм став першою такою пам’яткою у Львові, яка має ще супровід з аудіоінформацією про саму пам’ятку», – розповіла Оксана Потимко.

Як зауважив скульптор, член Національної спілки художників України Василь Одрехівський, створення копії храму – колективна робота митців, архітекторів, отців.

Нагадаємо, 3D модель Гарнізонного храму – вже шостий макет у Львові, адаптований для людей, які не бачать. Так, у місті доступними для незрячих людей є мініскульптури  Ратуші, церкви св.Юра, пам’ятника Т.Шевченку, Оперного театру та фігури Матері Божої, що на пл. Марійській.

Підписуйтесь на наш Telegram, цікавий Youtube-канал та приєднуйтеся до нашої спільноти у Facebook про все українське. Не набридаємо повідомленнями, тільки цікаві новини!