Для соціалізації переселенців у Львові вигадали театральні тренінги

logo


У Львові уже вдруге влаштували проект «Гра в нас», де на театральних тренінгах професійні актори займаються із переселенцями з Донбасу і Криму. Разом вони поставлять виставу-перформанс.

Із командою людей, які не мають нічого спільного із театром, працюють двоє тренерів ― акторів театру імені Леся Курбаса Наталка Рибка-Пархоменко і Андрій Водичев. Наталя і Андрій колись давно теж переїхали у Львів.

«Наталка ― з Харкова, я ― із Криму, Керчі, і відповідно всі питання, які відбуваються у них: мова, помешкання, інше місто, інше середовище ― для нас так само були дуже актуальні в свій час, відповідно, в нас є унікальна ситуація, коли ми можемо з ними поділитися тим, як бути тут своїми», ― розповів актор Андрій Водичев.

Такі тренінги сприяють приїжджим в адаптації у чужому місті. Із них тренери не намагаються зробити акторів, лише поможуть відкритися за допомогою  спеціальних театральних технік.

«Тут відбуваються дуже цікаві процеси для людей, які сюди приходять, бо вони не є акторами, тому вони не знають, як і що вони мають робити, і тут спрацьовує спонтанність. Ми дуже багато з ними працюємо тілами, а тіла нам говорять часто більше, ніж слова», ― додала акторка Наталка Рибка-Пархоменко.

Наслідком тренінгів стане вистава-перформанс, робоча назва «Перекотиполе». Її складатимуть із віршів сучасних поетів і особистих історій кожного із тих, хто змушений був покинути рідне місто. Рената Шеховцова ― одна із них.

«Я переїхала до Львова із Севастополя і розуміла, що замкнулася у цьому чужому для мене місті, яке спочатку дуже щиро прийняло, а потім залишило мене саму на себе. І я відчула, що треба почати якось розкриватися, інакше, якщо замкнуся остаточно, то нічого доброго не буде. І цей проект справді допомагає мені відкрити себе, знайти нових друзів», ― поділилася враженнями Рената Шеховцова.

Це уже другий проект «Гра у нас». Перший, який відбувався торік, мав успіх у глядачів, і став значним кроком вперед для адаптації нових львів’ян. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter