Дві львівські фірми викрили на тендерній змові з ремонту лавок у центрі міста

logo


У четвер, 12 жовтня, Антимонопольний комітет викрив змову між двома учасниками аукціону щодо ремонту вуличних меблів у центрі Львова. Йдеться про товариства з обмеженою відповідальність «Торговий дім «Лоза» та «Виробничо-проектне об’єднання «Фікс».

Антиконкурентні узгоджені дії призвели до спотворення результатів закупівлі

Як з’ясувавАнтимонопольний комітет, під час підготовки та участі у торгах два підприємства узгоджували свої дії, про що свідчать виявлені докази. Йдеться про закупівлю послуг з поточного ремонту лавок на території пішохідної зони у центрі Львова, яку замовила у 2021 році Галицька районна адміністрація Львівської міської ради.

Антимонопольний комітетвирішив оштрафувати ТзОВ «ТД «Лоза» та ТзОВ «ВПО «Фікс» за вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що призвели до спотворення результатів. Відтаккожне підприємство має заплатити по 68 тис. грн.

«Згідно з законом України «Про публічні закупівлі» підставою для відмови в участі у процедурі закупівлі є той факт, що суб’єкт господарювання (учасник) протягом останніх трьох років притягувався до відповідальності за вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів тендерів, – йдеться у повідомленні Антимонопольного комітету.

За даними YouControl, ТзОВ «Торговий дім «Лоза» зареєстроване уберезні 2020 року у Львові на вул Навроцького. Керівницею організації є Оксана Страз. Зазначається, що основним видом діяльності є оптова торгівля меблями, килимами й освітлювальним приладдям.

ТзОВ «Виробничо-проектне об’єднання «Фікс» за даними YouControl зареєстроване у травні 2021 року у Львові на вул. Кульпарківській. Керівником організації є Віталій Пітула. Основний вид діяльності компанії – виробництво готових металевих виробів.

Зазначимо, ТзОВ «Торговий дім «Лоза»брав участь у тендері Галицької районної адміністрації ще у 2020 році. Тоді йшлося про виготовлення лавок для проспекту Свободи. У вересні 2020 року Галицька районна адміністрація Львівської міської ради опублікувала повідомлення про намір підписати договір із ТзОВ «Торговий дім «Лоза» на виготовлення чотирьох лавок вартістю 600 тис. грн. На цю закупівлю редакція NGL Media звернула увагу після листа одного із учасників торгів, ТОВ ВК «Велтех», який пропонував зробити лавки на100 тис. грн дешевше. Журналісти розслідувачі тоді виявили ідентичні дефекти друку у ТзОВ «Торговий дім «Лоза» та іншого учасника закупівлі Андрія Панаса. Такі дії є ознаками узгодження поведінки, які АМКУ карає штрафом та трирічною забороною участі в торгах.