Екологи планують створити новий заповідник для зубрів із «Сколівських бескидів»

logo


Зубри із заповідника «Сколівські бескиди» на Львівщині шукають нової оселі. Цей заповідник їм вже замалий, адже за 7 років проживання цих червонокнижних тварин їхня популяція збільшилася втричі. Аби продовжити успішний проект з відродження зубрів, екологи хочуть створити ще один заповідник. Живуть вони у селі Майдан Дрогобицького району на території заповідника, але через збільшення популяції почали дошкуляти місцевим.

«Це дуже густонаселена територія і ось ці виходи зубрів, я передчувала що так трапиться, в село Майдан і село Зубриця ― це лише початок. Самці будуть йти», ― розповіла еколог Оксана Марискевич.

Тому тут хочуть створити новий заповідник, комфортніший для диких звірів ― далеко у горах. До речі, завезли на Львівщину зубрів у 2009 у рамках програми з відродження цих тварин. Тоді із Австрії привезли 11 зубрів. Тепер їх тут 28. Все через хороший догляд.

Допоки лісники відчиняють склад зі смаколиками, дикі зубри стають цікавими коровами і ледь не впритул підходять до годувальників.

Головою стада є самиця Тоша ― у зубрів панує матріархат. На її не дуже тендітні плечі падає вся відповідальність за 28 членів сім’ї.

«То якраз є вожачка, то якраз вона керує. І якщо вона піде, все стадо йде. Якщо вона стоїть, то все стадо стоїть», ― розповів єгер Михайло Фридрик.

Тварини тримаються одноосібно, подалі від людей.

«Влітку вони живуть як звичайні дикі звірі, ходять по лісі, скубають травичку. Влітку вони харчуються самі», ― додав лісник Василь Головчанський.

Тому зустріти зубра влітку практично нереально: вони ховаються високо в горах. Зате зимою заповідних тварин можна розглядати ледь не впритул.

Тут навіть є ідея створити туристичні маршрути у національному парку «Сколівські бескиди». На 35 тисячах гектарів заповідної зони добре почуваються не тільки червонокнижні зубри. На стежках заповідника легко можна зустріти козуль, лисиць, вовків і навіть ведмедів. Тут вони у безпеці.