Екс-соліста балету Львівської Опери звинуватили у педофілії та шпигунстві

logo
182502_eks_solista_baletu_lvivskoji_operi_zvinuv.jpeg


Уже колишнього соліста балету Львівського національного драматичного театру опери та балету Миколу Санжаревського, якого підозрюють у підтримці та фінансуванні терористів Л/ДНР, звинуватили також у шпигунстві на користь росіян і розбещенні 13-річної львівської школярки. Сам Микола Санжаревський називає це наклепом.

У понеділок, 16 квітня, народний депутат України та радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко повідомив, що Микола Санжаревський мав стосунки з 13-річною дівчинкою.

«Ось уже четвертий рік, як він [Микола Санжаревський, – ред.] веде подвійне життя, сподіваючись, що ніхто не дізнається, що впродовж усіх цих років він був активним поплічником російських спецслужб у інформаційній війні проти своєї Батьківщини, – написав Антон Геращенко. – Окрім шпигунської діяльності Миколі Санжаревському доведеться відповісти за розбещення неповнолітньої дівчинки Вікторії, яку він не лише розбещував з 13 років, а й через яку вивідував інформацію про військову службу її брата в зоні АТО».

Антон Геращенко посилається на скріншоти особистих переписок Миколи Санжаревського у ВК, які знайшли та опублікували активісти центру «Миротворець» та «Українського Кіберальянсу». Розголосу цим документам надала журналістка Олена Добровольська, опублікувавши 16 квітня статтю “«Тупые сажатели цыбули скинут нам бабок»: лонгрід про терористів і привид опери”. Саме Олена Добровольська у січні цього року першою написала про причетність Санжаревського до збору грошей на підтримку терористичних угруповань Л/ДНР.

Серед цих переписок справді є діалог з 13-річною львівською школяркою Вікторією К. У цій переписці Санжаревський пропонував дівчинці вступити з ним у сексуальний зв’язок. При цьому він знав про те, що дівчина є неповнолітньою, та усвідомлював, що за це передбачена кримінальна відповідальність.

Також Микола Санжаревський розпитував у Вікторії К. деталі про військову службу її брата у зоні АТО, зокрема розпитував про те, яке озброєння і в якій кількості Міністерство оборони дає батальйону, я якому несе службу брат дівчини.

Варто додати, що, судячи з переписки, сама Вікторія К. також має проросійські погляди. В одному з повідомлень дівчина написала: «Я цілий день на Холмі Слави, мені завтра комсомольський білет видають». Ще в одному повідомленні Вікторія К. пише, що двоюрідний брат її мами є радником Владіміра Путіна з питань ядерної безпеки. «Він – людина непублічна, мегарозумний. Ми ним пишаємось», – написала дівчина.

Зазначимо, що у списку друзів Санжаревського у ВКонтакте справді є Вікторія К., однак зараз її сторінка видалена.

Судячи з скріншотів у базі «Миротворець» на сторінці Вікторії К. було вказано, що вона – учениця львівської школи №45 з російською мовою навчання.

Директорка школи №45 Наталія Мельник підтвердила ZAXID.NET, що така дівчинка справді навчалась в їхній школі. «Ну Вікторія К. навчалась у нас, але у 2017 році вона закінчила 9 клас і пішла він нас, зараз вона навчається у балетній школі. Тобто вона зараз могла бути у 10-му класі. Загалом у тій сім’ї троє дітей: найстарший брат – ветеран АТО, сестра Вікторії зараз навчається в Ужгородському університеті і наймолодша сама Вікторія», – сказала ZAXID.NET Наталія Мельник.

Сам Микола Санжаревський назвав звинувачення у розбещенні неповнолітньої наклепом. «Ви знаєте я 12 років викладаю дітям, і напевно самі батьки б на мене і подали до суду як би я таким займався! Ви хоч бачите що це – монтаж?! Мене вже знищили, забрали улюблену роботу, творчість, і продовжують знищувати остаточно», – заявив ZAXID.NET Микола Санжаревський.

Заявляючи про фальшування скріншотів переписки з 13-річною школяркою, Санжаревський одночасно уникає відповіді на питання, хто саме і з якою метою міг би це робити. Проте публічний скандал, що вибухнув у січні, уже призвів до втрати роботи і розлучення з дружиною.

За словами речника УСБУ у Львівській області Олега Александрова, слідчим спецслужби давно відомо про ці переписки Миколи Санжаревського. «Все, що опубліковане у «Миротворці», для нас давно не секрет. Але ми займаємось виключно тим, що стосується підтримки бойовиків Л/ДНР. Розбещення неповнолітньої – це справа поліції. Наразі тривають експертизи усіх матеріалів справи щодо Санжаревського», – cказав ZAXID.NET Олег Александров.

Нагадаємо, у січні 2018 року Миколу Санжаревського звинуватили у підтримці та фінансуванні «Л/ДНР. СБУ за цим фактом порушила провадження за ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) і працівники спецслужби вже провели обшук у квартирі Миколи Санжаревського. У лютому Миколу Санжаревського через цей скандал звільнили з Львівської Опери. А на початку березня стало відомо, що керівництво Опери скасувало міжнародні балетні конкурси Ballet Fest та Junior Ballet Fest, які організовував Микола Санжаревський та інші артисти балету.


А поділитися?