«Етновир» набирає обертів

logo


Фестиваль «Етновир» щорічно і вже традиційно стає однією з головних подій святкування Дня незалежності України у Львові. Цьогоріч після трирічної перерви, пов’язаної насамперед з російською агресією, місто Лева знову вибухнуло емоціями та поринуло у світ багатовимірного фольклору. Адже з 24 до 28 серпня тут зібралися колективи з різних країн, вони представили увесь колорит свого національного фольклору на цьому міжнародному фестивалі.

Нагадаємо, що Міжнародний Фольклорний Фестиваль «Етновир» відбувається під егідою Міжнародної Ради Організацій Фестивалів Фольклору і Традиційних Мистецтв (CIOFF®) при ЮНЕСКО та Міжнародної Організації Народної Творчості (IOV). Захід відбувся за підтримки Львівської міської ради.

«Фестиваль «Етновир» – особливий для нас. Кожен колектив, який бере у ньому участь – це традиції, історія, емоції тієї чи іншої країни, які кожен фольклорний колектив демонструє крізь призму фестивалю. Цьогоріч у рамках «Етновиру» ми представили як традиційні формати, зокрема, марш-паради з нагоди відкриття та закриття фестивалю, концерти колективів-учасників, батли оркестрів, кухню народів світу, так і новий – Етноfashion – показ одягу у етностилі. Відтак, переконаний, що ми зробили цих п’ять днів фестивалю справді незабутніми для львів’ян і гостей міста», — зазначає директор фестивалю Андрій Сидор.

Цього року участь у фестивалі взяли колективи Nikola Tesla із Сербії, Ziemia Myślenicka та фольк-ансамбль «Serencza» з Польщі, ансамбль Handrlak з Чехії, Panghat з Індії, вокально-хореографічний ансамбль «Галичина», народний ансамбль пісні і танцю «Лемковина», дитячий театр танцю «Левеня» та фольк-бенд «Бурдон» з України. Щодня на площі Ринок відбувалися концерти, фестивальний ярмарок, на якому колективи частували гостей своєю національною кухнею. А на площі Музейній, ще одній локації фестивалю, щовечора відбувався конкурс оркестрів колективів. За підсумками голосування членів оргкомітету фестивалю найкращим було визнано оркестр ансамблю Nikola Tesla із Сербії.

Кульмінацією ж «Етновиру» стало спільне виконання старовинного танцю «Аркан», який колективи-учасники розучували протягом фестивалю і представили 28 серпня на завершення програми. І це не випадково, адже «Аркан» здавна вважається танцем братерства, коли усі учасники ставали в коло, закладаючи руки одне одному на плечі, творячи цим прадавній (сонячний) вогняний знак.

У межах фестивалю також відбувся спеціальний проект-містерія «Скриня. Речі Сили», коли старі камені Домініканського собору у Львові вкрилися квітами. «Скриня. Речі Сили» – це мультимедійна презентація арт-видання, що має вийти друком у Видавництві Старого Лева у вересні. Це книга покликана закохати українців у самих себе. Унікальне дійство за мотивами книги на основі шедеврів українського народного мистецтва створили художник Володимир Стецькович і гурт «Курбаси». Сакральна геометрія його вишивок і магічний спів перетворили звичайний куточок Львову на заквітчаний райський сад.

Ігор Галущак